„Dzień konia” Maćka Osłowskiego

08.10.17Utworzono
One man show - tak się pisze w podobnych sytuacjach. W spotkaniu 2. kolejki Futsal Ekstraklasy Solne Miasto Wieliczka przegrało z AZS UG Futsal Gdańsk 4:8, a niekwestionowanym bohaterem spotkania został Maciej Osłowski, którzy strzelił dla gości aż sześć goli!!! I został nowym liderem strzelców.

Prowadzenie objęli gospodarze, ale dwie bramki Osłowskiego już do przerwy wyprowadziły gdańszczan na prowadzenie. Po przerwie gospodarze wyrównali, ale potem.... ech... W 24 i 25 minucie skrzydłowy Osłowski strzelił dwa gole, kolejne dwie dorzucił Mateusz Cyman i było 6:2 dla AZS UG. Strzelanina trwała do końca: Osłowski jeszcze dwukrotnie dobijał bezradnych rywali i zakończył mecz z dorobkiem sześciu trafień!

- Generalnie mecz był wyrównany - ocenił trener gdańszczan, Wojciech Pawicki. - Ale Maciek miał dziś "dzień konia". Dobrze współpracował z piwotem i stąd takie efekty.

Solne Miasto Wieliczka - AZS UG Gdańsk 4:8 (1:2)

Bramki: Przybył (8), Hady (23), Myszor 2 (29, 37) - Osłowski 6 (15, 20, 24, 25, 32, 33), Cyman 2 (25, 27)

MKF Solne Miasto Wieliczka: Kurowski – Gąsior, Myszor, Suchan, Cebula – Hady, Bieda, Przybył, Lekki, Grzesiak, Wiewióra, Futrak, Skórski.

AZS UG Gdańsk: Burglin - Wesserling, Pawicki, Poźniak, Osłowski, Osiński, Cyman, Kreft, Horbacz, Sasiak, Wiśniewski.