I liga. Zaczęło się ciekawie...

24.09.17Utworzono
W inauguracyjnej kolejce I Polskiej Ligi Futsalu nie brakowało tego, co kibice lubią najbardziej - goli. Najwięcej strzelono ich w Tychach, bo piętnaście, ale sporo działo się też w Nowinach i Białymstoku.

W Rudzie Śląskiej gospodarze do przerwy prowadzili z Heiro 2:1. Do boju miejscowych poprowadził nowy duet szkoleniowców: Kujawa – Noga. Co ciekawe, nawet relacjonujący spotkanie na oficjalnej stronie internetowej Gwiazdy, przyznał, iż wynik jest dużo lepszy niż gra.

Świetnie w Nowinach poradził sobie gliwicki beniaminek. Po przerwie zaaplikował aż siedem goli! Honorowe trafienie dla miejscowych to dzieło Tomasza Lasoty z 37 minuty. Dla GSF trafiali; Dawid Kaczmarczyk, dwukrotnie Tomasz Czech, Amadeusz Pasierb, Patryk Lawacz, Patryk Bugajek, Jakub Węgiel, Mateusz Szyszko z karnego.

Drugi z debiutantów, czyli opolska Odra wypadł równie świetnie, wysoko pokonując Akademików z Lublina. Szczególnie udany był to mecz dla Igora Babanskyha (zaliczył trzy gole). Pozostałe dwa dołożyli Stefan Karnatowski i Michał Bienias. W 14. minucie czerwoną kartkę otrzymał lublinianin – Mateusz Szafrański.

Aż piętnaście bramek padło w Tychach. Dziesięć z nich zdobyli Ślązacy, przy czym czterokrotnie bramkarza z Łodzi pokonał kapitan Bartłomiej Sitko. Już do przerwy tyszanie wygrywali 5:0, po niej czerwoną kartkę zobaczył gracz Malwee – Bartłomiej Krysiak.

W Brzegu również lepsi byli gospodarze, w pokonanym polu zostawiając Pyskowice. Po pierwszej połowie prowadzili 2:0, by później dołożyć kolejne trafienia.

Bohaterem Jelcza-Laskowic Paweł Synowiec, strzelec trzech bramek dla swojego zespołu. Orzeł Futsal bez problemów pokonał Komprachcice, z pewnością pomogła mu w tym czerwona kartka dla Wiktora Kostina.

* * *

Nie udał się start w I lidze Kartuzom. Constract Lubawa udowodnił, że w tym sezonie także będzie chciał liczyć się w stawce pretendentów do ekstraklasy. Bramki zdobywali: Sebastian Grubalski, Paweł Ossowski, dwa razy Piotr Papierowski, Paweł Kaniewski, Daniel Sass oraz dla Kartuz Robert Wróbel, Robert Ustowski, Jakub Hoffmann.

Żadnych szans nie dał Politechnice Gdańskiej, białostocki Helios, po tym okazałym zwycięstwie został liderem grupy.

U siebie przegrał również Unisław, minimalnie ulegając Akademikom z Warszawy. Gola na wagę trzech punktów zdobył Daniel Waniek.Dziesięć goli w Zielonej Górze, choć po pierwszej odsłonie tablica świetlna pokazywała remis 1:1. Autorami bramek: Michał Bartnicki, dwa razy Kamil Kruszyński, dwa razy Michał Greszczyk, Mateusz Biereśniewicz i dla Gniezna Radosław Marcinkowski, Adam Heliasz, Mikołaj Bereźnicki (dwa razy w tym z rzutu karnego).

W Obornikach zwycięstwo, w dodatku historyczne, wygrana na otwarcie ligi. Do tego hat-trick stał się udziałem Mikołaja Wicbergera, raz do siatki piłkę skierował Mikołaj Siwecki. Do przerwy obie ekipy miały bo jednym golu na koncie, później trzeci bieg włączyli gospodarze. Istotnym momentem był czerwony kartonik dla golkipera z Leszna – Łukasza Błaszczyka.

• KS Constract Lubawa - Futsal Club Kartuzy 6:3
  • DTS Helios Białystok - Politechnika Gdańsk 9:2
  • Unisław Team - AZS Uniwersytet Warszawski 0:1
  • Futsal Oborniki - Futsal Leszno 4:1
  • AZS Persa Zielona Góra - Mieszko Gniezno 6:4
  • Team Lębork - Red Devils Chojnice (przełożony)