Piast Gliwice w Elite Round Ligi Mistrzów!

28.10.22Utworzono
W swoim ostatnim meczu fazy grupowej Elite Round Ligi Mistrzów Piast Gliwice wygrał z duńskim JB Futsal Gentofte. Tym samym mistrzowie Polski awansowali do Elite Round tych rozgrywek.

Po wygranych ze Stolicą Mińsk i FC Liqeni zawodnicy Piasta Gliwice mieli wszystko w swoich rękach. Dość powiedzieć, że ich sytuacja była na tyle komfortowa, że do awansu do Elite Round wystarczał im remis z mistrzem Danii, JB Futsal Gentofte.

Pierwsza połowa przebiegała zdecydowanie pod dyktando Piasta. Mistrzowie Polski oddawali więcej strzałów, częściej byli przy piłce i zdecydowanie częściej wchodzili z nią na połowę rywala. Do pełni szczęścia brakowało jedynie bramki.

Tą udało się zdobyć w 16. minucie. Zagonieni w lewy róg boiska Duńczycy nie potrafili wybić piłki spod własnej bramki, co poskutkowało przejęciem jej przez Viniciusa Lazzarettiego. Brazylijczyk natychmiast zagrał ją do będącego w polu karnym Breno Bertoline, a ten mając przed sobą już tylko bramkarza, skierował ją do siatki.

Rywale zdając sobie sprawę, że ewentualny awans może dać im tylko zwycięstwo natychmiast wycofali z gry bramkarza. Długie rozgrywanie piłki nie przyniosło im jednak żadnej korzyści. Tym samym Piastunki były już tylko 20 minut od awansu do Elite Round.

Drugą część spotkania gracze ze Skandynawii rozpoczęli w ten sam sposób – bez bramkarza. Tym razem szybko to jednak zostało skarcone. Daleki wyrzut Kyryło Cypuna do Rafaela Cadiniego sprawił, że ten był z piłką w mgnieniu oka pod bramką rywala. Zagrał więc do niekrytego Vinicusa Lazzarettiego, który jeszcze przed powrotem bramkarza między słupki podwyższył rezultat na 2:0.

W 28. minucie do awansu Piasta przybliżył z kolei Miguel Pegacha, choć bramki Portugalczyka zapewne by nie było, gdyby nie wcześniejsza czerwona kartka Jacoba Jorgensena. Przewaga mistrzów Polski został jednak wykorzystana i za to należą im się brawa.

Duńczycy byli zresztą tak zdeterminowani, żeby nie stracić kolejnej bramki, że Rasmus Johansson obejrzał czerwoną kartkę za zagranie piłki ręką, która zmierzała do bramki. Nie uchroniło to ich jednak od kolejnego gola. W 40. minucie do siatki trafił ponownie Pegacha, dzięki czemu ustalił wynik na 4:0 i przypieczętował awans Mistrzów Polski do Elite Round.

Losowanie grup Elite Round już 3 listopada. Spotkania zostaną rozegrane w dniach 22-27 listopada.

PIAST GLIWICE – JB FUTSAL GENTOFTE 4:0 (1:0)

Bramki: Breno Bertoline 16, Vinicius lazzaretti 21, Miguel Pegacha 28, 40

Piast: 1. Kyryło Cypun - 2. Bruno Graça, 3. Marek Bugański, 11. Miguel Pegacha, 14. Matej Fideršek oraz 23. Michał Widuch - 9. Mateusz Mrowiec, 10. Dominik Śmiałkowski12. Breno Bertoline, 15. Vinicius Lazzaretti, 90. Vinicius Teixeira, 93. Rafael Cadini, 98. Sebastian Szadurski, 99. Maciej Mazur.

Gentofte: 1. Nis Andersen - 10. Ayoub Sørensen, 17. Emil Rasmussen, 21. Abbas Zankaneh Mushtak, 23. Jacob Lind Jørgensen oraz 12. Denis Sonoga - 4. Rasmus Johansson, 5. Oscar Merling Hansen, 11. Adam Fogt, 13. Niklas Thorleifsen, 25. William Ray Timm, 69. Mikkel Foged Hansen, 87. Kevin Jørgensen.