Trzy mecze - trzy zwycięstwa gości

03.03.18Utworzono
/uploads/assets/839/solnik.JPG
Działo się - tak można napisać o dzisiejszych meczach w Futsal Ekstraklasie. Zwłaszcza spotkania w Gdańsku oraz Chorzowie trzymały w napięciu do ostatnich sekund. No, ale nic dziwnego, skoro zwycięzcy wygrali tyko jedną bramką.

W Chorzowie ciężko było wskazać faworyta. Z jednej strony - wicelider, Gatta Zduńska Wola, z drugiej grający w roli gospodarza i spisujący się coraz lepiej Clearex. Mecz na remis, ale w końcówce nie zawiódł Daniel Krawczyk.

Najpierw Vadym Ivanov dobił swój strzał w poprzeczkę. Uderzeniem pod poprzeczkę wyrównał Michał Marciniak, ale także pod poprzeczkę gola do szatni strzelił dla Clearexu Maciej Mizgajski. Jednak po przerwie Marciniak znów wyrównał, a potem Krawczyk zrobił użytek ze swej lepszej, lewej nogi.

Clearex Chorzów - Gatta Zduńska Wola 2:3 (2:1)
Bramki: Ivanov (11), Mizgajski (20) - Marciniak 2 (18, 29), Krawczyk (38)

Derby akademickie nie zawiodły. Za to zawiedli swych kibiców futsaliści AZS UG Gdańsk, którzy prowadzili z AZS UŚ Katowice już po 8 sekundach, potem wygrywali 5:1, a przegrali 5:6. Przypomnijmy, że niedawno gdańszczanie prowadzili z Pogonią'04 Szczecin 5:3 - i też przegrali 5:6.

AZS UG Gdańsk - AZS UŚ Katowice 5:6 (4:1)
Bramki: Osiński (1), Wardowski (5), Poźniak 2 (11, 20), Domżalski (23) - Szczurek (17), Hewlik (25), Pękala (27), Jasiński (34), Salisz (35), Musiał (38)

Smutek w Wieliczce. Solne Miasto Wieliczka przegrało 1:4 z Piastem Gliwice i umocniło się na ostatnim miejscu w tabeli. Futsaliści z Wieliczki (na zdjęciu) mają o czym myśleć...

Strzelanie rozpoczął Lukas Bonifacio, wykorzystując bardzo dobre podanie wzdłuż bramki od Przemysława Dewuckiego. Na 2:0 podwyższył Krzysztof Piskorz, po fatalnym błędzie rywali przy wyprowadzaniu akcji. Potem ładną kontrę gospodarzy wykończył Bartosz Szczepański, ale w 19 minucie Michał Grecz wykorzystał podanie Bonifacio. Gospodarzy dobił Dewucki - strzałem z własnej połowy do pustej bramki.

Solne Miasto Wieliczka - Piast Gliwice 1:4 (1:3)
Bramki: Szczepański (14) - Bonifacio (5), Piskorz (11), Grecz (19), Dewucki (39)

Zdj. Agnieszka Olejniczak "Dziennik Łódzki"