:::

Chorzów zdobyty po raz pierwszy

02.09.23Utworzono
AZS UW DARKOMP Wilanów wygrał w swoim pierwszym spotkaniu nowego sezonu z Clearexem Chorzów 4:1. Było to pierwsze zwycięstwo Akademików w Chorzowie w historii klubu.

Tak jak zamykali, tak teraz wspólnie zainaugurowali nowy sezon zawodnicy Clearexu Chorzów i AZS-u UW DARKOMP Wilanów. Faworytem wydawali się być Akademicy, ale ci przecież jeszcze nigdy nie wygrali w Chorzowie, co kolejny raz chciał wykorzystać Clearex.

Spotkanie rozpoczęliśmy jednak niestety od strat personalnych. W trakcie rajdu prawą stroną poważnego, na pierwszy rzut oka urazu nabawił się bowiem Sava Lutai, który z pomocą kolegów musiał opuścić boisko.

Na szczęście dla AZS-u nie przeszkodziło to w objęciu prowadzenia, które w 13. minucie zapewnił Moustapha Diakite po solowej kontrze i silnym strzale z dalszej odległości czubkiem buta.

Prawdziwy kataklizm spadł jednak na Clearex po przerwie. Najpierw ponownie na listę strzelców wpisał Diakite. Rosły Hiszpan bez większego problemu poradził sobie pod polem karnym z Maciejem Mizgajskim i z dużym spokojem pokonał Oliwiera Nadolskiego. Następnie to samo zrobił natomiast Jean Carlos, który wykończył dwójkową akcją ze Zmijiwskim i było już 3:0!

Nadzieję chorzowianom przywrócił Mariusz Seget, ale szybko wykorzystany limit fauli, a co za tym poszło przedłużony rzut karny i kolejna bramka Jeana Carlosa, spowodowały ponownie trzybramkową stratę. Wynik mógł być zresztą wyższy, ale Brazylijczyk przy drugiej próbie przegrał już pojedynek z Nadolskim.

Clearex nie zdołał jednak tego wykorzystać. AZS UW DARKOMP Wilanow wygrał pewnie i zasłużenie 4:1. Clearex natomiast pierwszych punktów będzie musiał szukać w spotkaniu derbowym z Piastem Gliwice.

CLEAREX CHORZÓW – AZS UW DARKOMP WILANÓW 1:4 (0:1)

Bramki: Mariusz Seget 27 – Moustapha Diakite 13, 24, Jean Carlos 25, 32.