Smutek i radość

24.11.19Utworzono
5 porażek z rzędu, 51 straconych bramek, 5 punktów na koncie, ostatnie miejsce w tabeli: tak przedstawia się dorobek naszego zespołu po 10. kolejkach bieżącego sezonu - napisano na stronie facebookowej Red Devils Chojnice po porażce 1:5 z Gattą Zduńska Wola.

To zaskakujące podkreślenie słabości swojej drużyny w ostatnich tygodniach - jakby ktoś robiąc to podsumowanie, chciał dobitnie zwrócić komuś na to uwagę...

Podsumowanie jednak, niestety, prawdziwe. "Chojnice, macie problem" - ostatnie tygodnie są fatalne dla Red Devils. Choć dziś wiele wskazywało na to, że niespodzianka jest możliwa. Gospodarze w pierwszej połowie bardzo dobrze grali w obronie: nie pozwalali Gatcie na wiele, skupili się na tym, by nie popełnić prostego błędu. A w 10 minucie wyszli z wzorową kontrą, którą skutecznym strzałem wykończył kapitan, Łukasz Sobański.

Ale Gatta dalej cierpliwie próbowała skruszyć mur Red Devils. I w przeciwieństwie do poprzedniego meczu z FC Toruń (0:4), to jej się udało. W 18 minucie Lucas Bonifacio podał piłkę do Daniela Krawczyka, ten mu ją ładnie odegrał i Bonifacio strzałem pod poprzeczkę doprowadził do wyrónania. A na trzy sekundy przed końcem goście przeprowadzili podobną akcję: Krawczyk podał między nogami rywala do Michała Marciniaka, ten mu odegrał i Krawczyk zdobył - trochę z pomocą bramkarza gospodarzy - prowadzenie.

W drugiej połowie Gatta dobiła rywala, który nadal nie mógł wiele zdziałać w ataku. W koncówce z Red Devils kompletnie uszło powietrze.

Przed chojniczanami trudne chwile. A że w sporcie smutek jednych oznacza radość drugich, to Gatta spędza drogę powrotną do Zduńskiej Woli jako lider Futsal Ekstraklasy.

Red Devils Chojnice - Gatta Zduńska Wola 1:5 (1:2)

Bramki: Sobański (10) - Bonifacio (18), Krawczyk (20), Marciniak 2 (31,38), Olczak (39)