:::

Ucieczka Dremana

14.10.20Utworzono
Jak ważne było to zwycięstwo, świetnie widać w tabeli: Dreman Opole Komprachcice pokonał 2:1 na wyjeździe AZS UŚ Katowice w zaległym meczu i uciekł ze strefy spadkowej, spychając tam Red Dragons Pniewy.

Od początku meczu było jasne, że każdy gol może mieć ogromne znacznie. Zawodnicy obu drużyn nie chcieli popełnić błędu w obronie, ale w 9 minucie Stefan Karanatowski podał do Patryka Kiliana - ten pięknie przedłużył po skrzydle - wypuszczając Marcina Grzywę. A Grzywa wykorzystał dalekie wyjście bramkarza AZS UŚ Kamila Lasika i obok niego posłał piłkę do bramki.

A w 13 minucie było 2:0. Po kontrze gości w świetnej sytuacji znalazł się Andrzej Sapa, ale ładnie podzielił się piłką z Alexandrem Grigorescu - a ten wpakował ją do bramki.

Po przerwie, w 26 minucie, gospodarze strzelili kontaktowego gola. Dreman miał okazję na kontrę, ale nadział się na rekontrę: piłka trafiła do Roberta Gładczaka, ten zagrał do Michała Dubiela, a Dubiel precyzyjnym strzałem w długi róg pokonała bramkarza gości.

Na więcej jednak nie było katowiczan stać i Dreman wygrał, awansując w tabeli z 14. na 12. miejsce, wyprzedzając właśnie AZS UŚ oraz Red Dragons Pniewy.

AZS UŚ Katowice - Dreman Opole Komprachcice 1:2 (0:2)

Bramki: Dubiel (26) - Grzywa (9), Grigorescu (13)