:::

Zamiana ról

20.03.22Utworzono
Piast Gliwice wykorzystał potknięcie Rekordu Bielsko-Biała: pokonał FC Reiter Toruń 5:0 i ma przewagę nad Rekordem, nawet zakładając, że bielszczanie w środę wygrają w zaległym meczu. A zatem role się odwróciły: teraz to Piast ucieka, a Rekord goni.

Piast objął prowadzenie w 5 minucie. Błąd przy wyprowadzaniu akcji torunian popełnił Jefferson Ortiz, piłka trafiła do Breno Rosy z Piasta, który ładnie przymierzył lewą nogą w okienko bramki przeciwników. W 9 minucie było 2:0, bo Marek Bugański wykorzystał górne podanie, wyprzedził wychodzącego z bramki FC Reiter Kamila Naparłę i strzałem głową zza pola karnego trafił do siatki.

Po przerwie, po rzucie rożnym, interweniujący Naparło nieszczęśliwie posłał piłkę do własnej bramki - i było 3:0 dla Piasta. W 29 minucie Bruno Graca ładnie wykończył akcję po przechwycie kolegi i zrobiło się 4:0. W 33 minucie Rafael Cadini wykorzystał podanie Mateusza Mrowca - 5:0.

Piast ma teraz pięć punktów przewagi nad Rekordem i cztery nad Constractem Lubawa, ale także jeden mecz rozegrany więcej.

A torunianie pod nieobecność Kolumbijczyka Daniela Gallego Garcii oraz Marcina Mikołajewicza kompletnie nie mieli argumentów w ataku.

Piast Gliwice - FC Reiter Toruń 5:0 (2:0)

Bramki: Breno Rosa (5), Bugański (12), Naparło (22-samobójcza), Bruno Graca (29), Cadini (33)