50 dni do meczów, 50 dni na przygotowania

25.06.20Utworzono
/uploads/assets/2421/gattakibole.jpg
50 dni - tyle zostało do pierwszego lub pierwszych meczów o stawkę z udziałem drużyn Futsal Ekstraklasy. 15 sierpnia mają odbyć się dwa pierwsze mecze półfinałowe o Puchar Polski, z udziałem czterech drużyn z najwyższej klasy rozgrywkowej.

O ile Rekord Bielsko-Biała potwierdził, że pierwsze spotkanie z Constractem Lubawa zostanie rozegrane 15 sierpnia (rewanż 19 sierpnia), o tyle na stronie Clearexu Chorzów przeczytaliśmy, że pierwszy mecz wyjazdowy z Gattą ma odbyć się 15 lub 16 sierpnia.

 

A zatem jeszcze 50 dni czekania na emocje. Mamy przed sobą wakacje, ale to będzie bardzo ważny czas dla spółki i klubów.

 

Spółka Futsal Ekstraklasa musi uporać się z procesem licencyjnym i nowym terminarzem rozgrywek. A kluby muszą nie tylko skompletować kadrę na nowy sezon, ale przede wszystkim znaleźć wystarczające fundusze. Ta druga sprawa budzi sporo emocji - ciągle można usłyszeć obawy, że któraś z 18 drużyn z tego powodu nie przystąpi do rozgrywek. W okresie koronawirusa te obawy są, niestety, uzasadnione, ale my oczywiście wierzymy, że wszystkie 18 zespołów dobrze wykorzysta najbliższe 50 dni - bo w swoich miastach uczyniły futsal dyscypliną bardzo popularną.

 

A zatem przed nami 50 dni na transfery, sparingi i pomysły - jak w nowym sezonie przyciągnąć kibiców na trybuny. Zapewne każdy klub znajdzie na to jakiś sposób i także w ten sposób przyczyni się do rozwoju polskiego futsalu - by podczas relacji telewizyjnych i internetowych nie było pustych miejsc na trybunach. To w poprzednim sezonie czasami się zdarzało, ale na pewno w nowym będzie inaczej :)

 

Tekst: Krzysztof Dziedzic

Zdj. Klub Kibica Gatty Zduńska Wola