DniGodzinMinutSekund
Start ligi

AZS nadal w ekstraklasie jest

02.06.18Utworzono
Dwóch beniaminków zagra w przyszłym sezonie w Futsal Ekstraklasie. Była szansa na trzech, ale Gwiazda Ruda Śląsk przegrała w rewanżowym meczu barażowym z AZS UG Gdańsk aż 2:7.

Gdańszczanie mieli w rewanżu jednego gola do odrobienia (w pierwszym meczu w Rudzie Ślaskiej przegrali 2:3), ale dziś Mateusz Wesserling już na początku drugiej minuty zdobył prowadzenie dla AZS po rzucie rożnym. W 4 minucie Mateusz Osiński wykorzystał błąd gości przy wyprowadzaniu piłki.

Gwiazda do przerwy strzeliła kontaktowego gola, ale na początku drugiej połowy grający trener AZS UG Wojciech Pawicki podwyższył na 3:1. Decydujący okazał się gol na 4:1 Mikołaj Kreft z rzutu karnego - a wcześniej czerwoną kartkę zobaczył Bartosz Siadul z Gwiazdy. Goście pogubili się i po czterech minutach było 6:1.

I AZS pozostał w Futsal Ekstraklasa Sp. z o.o.

AZS UG Gdańsk - Gwiazda Ruda Śląska 7:2 (2:1)
Bramki: Wesserling (2), Osiński 2 (4, 29), Pawicki 2 (21, 40), Kreft (28-karny), Domżalski (32) - Mrowiec (14), Dubiel (40)

Tekst: Krzysztof Dziedzic