"Barca" kontra mistrz Polski

07.08.18Utworzono
/uploads/assets/1206/barca.jpg
To z pewnością jeden z najciekawszych punktów letniego okresu przygotowawczego, bez względu na drużyny klubowe. Mowa o wyjeździe Rekordu Bielsko-Biała do Katalonii i meczach jakie mistrza Polski czekają w ramach tego pięciodniowego zgrupowania.

 

- Spotkania te na pewno pokażą, w którym miejscu jesteśmy przed najważniejszym wydarzeniem pierwszej fazy rozgrywek czyli przed zmaganiami w europejskich pucharach – mówił niedawno "o hiszpańskiej perspektywie" trener Rekordzistów, Andrzej Szłapa. Bielszczanie zagrają dwa mecze ze słynną FC Barceloną – aktualnym wicemistrzem Hiszpanii oraz trzecim zespołem minionej edycji UEFA Futsal Cup.

 

Mistrz Polski już trenuje na obiektach słynnego katalońskiego klubu. - Chłopcy chwalą sobie jakość parkietu, na którym wymalowane są linie wyłącznie do futsalu. I co najważniejsze – hala jest klimatyzowana! To bardzo istotne, gdyż w co może trudno uwierzyć, upały są tutaj jeszcze bardziej odczuwalne niż w Polsce – relacjonuje na oficjalnej witrynie Rekordu, bts.rekord.com.pl, kierownik mistrza Polski, Krzysztof Burnecki.

 

Pierwszy mecz z Barceloną zostanie rozegrany w czwartkowy wieczór (g. 19.00), rewanż dzień później (g. 12.00). W pierwszym tego lata sparingu Rekordziści pokonali natomiast ukraińskiego Sokoła Chmielnickij 5:3 (4:0). W najbliższych dniach kolejne mecze zagrają także inne nasze ekipy, chociażby Clearex Chorzów (z GSF Gliwice, w czwartek) czy AZS UŚ Katowice (w piątek, na własnym parkiecie z Gwiazdą Ruda Śląska). W weekend na boiskach zobaczymy już większość ligowców.

 

foto: Rekord Bielsko-Biała/ bts.rekord.com.pl