Z niecierpliwością oczekujemy na początek sezonu 2019/2020

Biało - czerwone przed historycznym wyzwaniem

10.09.18Utworzono
/uploads/assets/1259/kobiety.jpg
W decydującą fazę wchodzą przygotowania naszej kobiecej reprezentacji przed eliminacjami Mistrzostw Europy, które odbędą się już w tym tygodniu. Jutro drużyna Wojciecha Weissa obiera kurs na Hiszpanię, by od środy rywalizować o awans do historycznych finałów.

 

Biało – czerwone czeka bardzo trudne zadanie, bo w grupie eliminacyjnej trafiły na Hiszpanki i Włoszki i już sam fakt, że jedna z tych drużyn nie awansuje do finałów ME będzie swego rodzaju niespodzianką. Do walki o medale awansuje tylko zwycięzca czterozespołowego turnieju, trzecim rywalem jest natomiast Rumunia. – Wiemy jak trudne zadanie nas czeka, ale będziemy walczyć, chcemy sprawić psikusa faworyzowanym ekipom z Hiszpanii i Włoch – mówią nasze zawodniczki.

 

Problemów w naszej ekipie nie brakuje. Kilka czołowych zawodniczek z różnych powodów, głównie zdrowotnych i zawodowych, nie weźmie udziału w turnieju. W czternastce zaproszonej na zgrupowanie w Pruszkowie, a która miała zostać finalnie "okrojona" do dwunastu nazwisk, musiało jeszcze dojść do kilku zmian.  Odpadły z kadry aż cztery zawodniczki: Agata Sobkowicz (TS ROW Rybnik), Magdalena Knysak (AZS PSW Biała Podlaska), Karolina Klabis (AZS UJ Kraków), Justyna Maziarz (AZS UJ Kraków). W ich miejsce dowołane zostały: Renata Uchnast (ISD-AJD Częstochowa) i Aleksandra Lizoń (TS ROW Rybnik). – Te dziewczyny, które jadą na turniej nie są jednak tu przypadkowo. Ciężko pracowały na to powołanie i wyjazd – mówi trener naszej reprezentacji.

 

Mecze „polskiej” grupy:

Środa, 12 września

16:00 Włochy – Polska

18:30 Hiszpania – Rumunia

 

Czwartek, 13 września

18:00 Rumunia – Włochy

20:30 Hiszpania – Polska

 

Sobota, 15 września

16:30 Polska – Rumunia

19:00 Włochy - Hiszpania

 

 

Foto: Archiwum prywatne reprezentacji