DniGodzinMinutSekund
Start ligi

Constract gromi i ucieka Piastowi

15.11.20Utworzono
Wicemistrz Polski i wicelider tabeli STATSCORE Futsal Ekstraklasy, Constract Lubawa, bez problemów pokonał w Lesznie drużynę GI Malepszy 9:1 i znów ma trzy punkty przewagi nad trzecim Piastem Gliwice. Ponownie błysnął Pedrinho - strzelił cztery gole i objął prowadzenie w klasyfikacji najlepszych strzelców.

Mecz rozpoczął się dla gospodarzy wspaniale: mający za sobą bardzo udane tygodnie Kacper Konopacki zdobył prowadzenie dla GI Malepszy. W 13 minucie wyrównał Sebastian Grubalski, a minutę później Bartłomiej Piórkowski popisał się ładnym strzałem w górny róg i faworyci z Lubawy wyszli na prowadzenie.

Na 3:1 trafił Grubalski, ale powinien to zrobić za pierwszym razem - trafił w słupek, jednak piłka ponownie trafiła do niego. Gospodarze doznali szoku, co szybko wykorzystał Pedrinho: korzystając ze swoich dużych umiejętności podwyższył na 5:1.

Po przerwie Pedrinho odebrał gospodarzom resztki nadziei - zrobiło się 6:1 dla Constractu. Stało się jasne, że trzy punkty powędrują do Lubawy i emocje skończyły się.

GI Malepszy Leszno - Constract Lubawa 1:9 (1:5)

Bramki: Konopacki (1) - Grubalski 2 (13, 15), Piórkowski (14), Pedrinho 4 (17, 17, 22, 37), Pedro Perreira (27), Kriezel (34)

Autor: Krzysztof Dziedzic