Czwórka, która została w grze

17.03.23Utworzono
/uploads/assets/4893/305124203_477814467689071_6160550233032460735_n.jpg
Constract Lubawa, Jagiellonia Białystok, Red Dragons Pniewy i Rekord Bielsko-Biała. Te zespoły powalczą o Puchar Polski w sezonie 2022/23. O trofeum powalczą trzej poprzedni zwycięzcy i rodzynek, który na trofea jeszcze czeka.

Bez niespodzianek w meczach środowych i wielki hit w czwartek. I choć zespoły z pierwszej ligi (Futsal Świecie, GKS Futsal Tychy i Eurobus Przemyśl) postawiły trudne warunki faworyzowanym ekipom odpowiednio: Jagiellonii Białystok, Red Dragons Pniewy i Constractowi Lubawa, to ostatecznie ekipy z FOGO Futsal Ekstraklasy wygrywały swoje spotkania. Nie zawiódł mecz Rekordu Bielsko-Biała z Piastem Gliwice. Starcie lidera z mistrzem było świetnym widowiskiem, które zostało rozstrzygnięte na korzyść Rekordu w ostatnich sekundach. 

 

Spośród czterech klubów są trzy, które już w przeszłości zdobywały Puchar. Rekord Bielsko-Biała czterokrotnie może pochwalić się zdobyciem tego trofeum. Podopieczni Chusa Lopeza wznosili puchar w 2013, 2018, 2019 i 2022 roku. Są obrońcami tytułu i zespołem, który jest głównym faworytem do tego, by powtórzyć osiągnięcie sprzed roku. Rekord w drodze do półfinału Pucharu Polski miał najtrudniejszą drogę. W 1/8 finału wyeliminował Dremana Opole Komprachcice, a w ćwierćfinale mistrza Polski Piasta Gliwice. 

 

Zarówno Constract jak i Red Dragons mogą się pochwalić tym, że w przeszłości zdobywały trofeum. Lubawianie dokonali tego w 2020 roku, podczas gdy ekipa z Pniew rok później, w 2021. W obecnej edycji zostały zatem zespoły, które dzieliły się pucharem w trzech poprzednich edycjach. 

 

Constract wydaje się zespołem, który może być głównym zagrożeniem dla Rekordu w walce o trofeum. Jeśli w wyniku losowania lubawianie mieliby mierzyć się z ekipą z Bielska-Białej, to na przestrzeni trzech tygodni oba zespoły aż trzykrotnie mierzyłyby się ze sobą. W poniedziałek odbędzie się bowiem mecz FOGO Futsal Ekstraklasy. 

 

Ciekawym faktem jest to, że po raz trzeci z rzędu udział w półfinale Pucharu Polski zapewnił sobie Red Dragons Pniewy. Czerwone Smoki z Pniew to zespół, który w ostatnich latach kończy rozgrywki FOGO Futsal Ekstraklasy w okolicach środka stawki, a na mecze pucharowe ekipa Łukasza Frajtaga zyskuje dodatkowe moce.

 

Dla Jagiellonii udział w półfinale to żadna nowość. W sezonie 2017/18 białostoczanie (wówczas pod nazwą MOKS-u Stołeczny Stok) awansowali do finału, w którym musieli uznać wyższość Rekordu. Wówczas w meczu półfinałowym wyeliminowali… Red Dragons Pniewy. 

 

W obecnej edycji najlepszymi strzelcami Pucharu Polski są obecnie Yvaaldo Gomes z GI Malepszy Arth Soft Leszno i Cristian Neme z Jagiellonii z ośmioma trafieniami. Tuż za nimi jest Oleksandr Kolesnykov, również z zespołu z Białegostoku. Jaga do tej pory mogła liczyć na swoich liderów, którzy będą im potrzebni w meczu półfinałowym. 

 

Komplet wyników meczów ćwierćfinałowych Pucharu Polski:

 

EUROBUS PRZEMYŚL – KS CONSTRACT LUBAWA 1:6 (1:3)

 

FUTSAL ŚWIECIE – JAGIELLONIA BIAŁYSTOK 2:6 (2:2)

 

GKS FUTSAL TYCHY – RED DRAGONS PNIEWY 4:6 (2:3)

 

REKORD BIELSKO-BIAŁA – PIAST GLIWICE 3:2 (1:0)

 

W najbliższy wtorek zaplanowano losowanie par półfinałowych. Pierwsze mecze tej fazy odbędą się 29 marca, a rewanże zaplanowano tydzień później, na 5 kwietnia. 


Fot. Bartosz Barański