Decydująca końcówka

26.11.22Utworzono
Widzew Łódź odniósł zwycięstwo z drużyną AZS-u UW Darkomp Wilanów 3:1. Widzewiacy odwrócili losy spotkania w drugiej połowie i dopisali do swojego dorobku komplet punktów.

Sobotnia rywalizacja Widzewa Łódź z AZS-em UW Darkomp Wilanów zapowiadała się ciekawie, ponieważ był to pierwszy pojedynek w historii tych drużyn. Dodatkowo oba zespoły walczą o to, aby włączyć się w walkę o górną część tabeli.

Spotkanie rozpoczęło się dość spokojnie. Zespoły walczyły o dominację w środkowej części boiska. Widzew z minuty na minutę przeważał, ale podopiecznym Marcina Stanisławskiego brakowało klarownych sytuacji do zdobycia gola. Swoje szanse mieli także przyjezdni, którzy wyszli na prowadzenie w 9. minucie za sprawą Michała Klausa.

Kolejne minuty minęły pod dyktando Widzewiaków, ale licznie przeprowadzane ataki nie były zakończone celnymi strzałami. Statystyki zdecydowanie przeważały na korzyść Widzewa, ale to Akademicy do przerwy prowadzili różnicą jednej bramki.

Po przerwie drużyny nie imponowały jakością w rozgrywaniu akcji. Scenariusz z pierwszej połowy powtórzył się także w drugiej części. Widzew Łódź o wiele częściej znajdował się w posiadaniu piłki, zaś podopieczni Macieja Karczyńskiego skupiali się na wyprowadzaniu kontrataków i zdecydowanie więcej zagrożenia kreowali po tych akcjach.

Rezultat spotkania uległ zmianie dopiero w 32. minucie, gdy do wyrównania doprowadził Michał Marciniak po idealnie rozegranym rzucie wolnym.

Końcówka należała do Widzewa. Gdy w okolicach linii końcowej wydawało się, że futsalówka opuści plac gry, Daniel Krawczyk utrzymał ją i precyzyjnie dostarczył pod nogi Marciniaka, który zdobył gola z bliskiej odległości.

Ostatnie minuty upłynęły pod znakiem gry w przewadze Akademików, którzy usiłowali odwrócić losy spotkania. W samej końcówce doskonałą okazję udało się im wykreować idealną sytuację, ale zabrakło celnego uderzenia z bliskiej odległości. Kropkę na i postawił bramkarz gospodarzy - Dariusz Słowiński, który lobem z własnego pola karnego zdobył gola na 3:1.

Widzew Łódź wykazał się cierpliwością i doświadczeniem odwracając losy spotkania w ostatnich minutach. Sobotnie zwycięstwo pozwoli beniaminkowi FOGO Futsal Ekstraklasy przynajmniej do zakończenia Derbów Wielkopolski na wskoczenie do pierwszej ósemki.

WIDZEW ŁÓDŹ -  AZS UW DARKOMP WILANÓW 3:1 (0:1)

Bramki: Michał Marciniak 32’ 35’, Dariusz Słowiński 40’ - Michał Klaus 9’.