Decydująca walka o play-off

29.03.24Utworzono
/uploads/assets/5739/330802025_714320567022105_4312654427894325526_n.jpg
Znamy już sześciu uczestników fazy play-off po sezonie zasadniczym. O pozostałe dwa miejsca walczą jeszcze cztery kluby, a wiele odpowiedzi może dać nam dzisiejszy mecz Red Dragons Pniewy z Widzewem Łódź.

Constract Lubawa, Rekord Bielsko-Biała, Piast Gliwice, BSF ABJ Bochnia, GI Malepszy Arth Soft Leszno, Dreman Opole Komprachcice - które dwa zespoły dołączą do wymienionych sześciu i zagrają w fazie play-off w obecnym sezonie? Aktualna tabela wskazywałaby, że będą to Widzew Łódź i Legia Warszawa, ale w grze pozostają jeszcze Red Dragons Pniewy i Eurobus Przemyśl.

 

Widzew ma czterdzieści punktów, o cztery oczka więcej od Red Dragons, które jest na dziewiątym miejscu. Oba zespoły w sobotę zmierzą się w Pniewach i jeśli ekipa z Łodzi wygra, to wywalczy przepustkę do gry w finałowej fazie. Remis też mocno pomoże w walce o play-off. Sytuacja może pokrzyżować się w przypadku porażki, chociaż i tutaj jest duża szansa na to, żeby znaleźć się w czołowej ósemce. Widzew w dwóch ostatnich kolejkach będzie faworytem w starciach wyjazdowych z Ruchem i domowym z AZS-em UW Darkomp. 

 

Na ósmym miejscu w tabeli znajduje się aktualnie Legia Warszawa. Spośród wszystkich zespołów wciąż liczących się w walce o fazę play-off ekipa Ołeksandra Kosenki ma najtrudniejszy terminarz. Dziś będzie mierzyć się u siebie z BSF-em ABJ Bochnia, potem pojedzie do Białegostoku na mecz z Jagiellonią, aby na koniec podejąć Rekord Bielsko-Biała. 

 

Na błędy Widzewa i Legii czyhają Red Dragons. Drużyna z Pniew dziś gra u siebie z Widzewem i to spotkanie da odpowiedź na pytanie, o co walczyć będą jeszcze Smoki w ostatnich dwóch meczach. W nich czekają ich jeszcze starcia z Rekordem (na wyjeździe) i Ruchem (u siebie). W przypadku ewentualnego zwycięstwa, drużyna Łukasza Frajtaga na punkt zbliży się do ekipy z Łodzi.

 

Matematyczne szanse na awans do fazy play-off ma jeszcze Eurobus Przemyśl, ale właśnie tylko matematyczne. Nie dość, że przemyślanie musieliby wygrać wszystkie swoje mecze, to jeszcze musieliby liczyć na korzystne rozstrzygnięcia w pozostałych spotkaniach drużyn, które są wyżej w tabeli, a więc praktycznie same ich porażki. 

 

Aktualna sytuacja w tabeli i pozostałe mecze drużyn wciąż liczących się w walce o play-off poniżej:

 

7. Widzew Łódź, 40 punktów - Red Dragons Pniewy (wyjazd), Ruch Chorzów (dom), AZS UW Darkomp Wilanów (dom)

 

8. Legia Warszawa, 39 punktów - BSF ABJ Bochnia (dom), Jagiellonia Białystok (wyjazd), Rekord Bielsko-Biała (dom)

 

9. Red Dragons Pniewy, 36 punktów - Widzew Łódź (dom), Rekord Bielsko-Biała (wyjazd), Ruch Chorzów (dom)

 

11. Eurobus Przemyśl, 30 punktów - GI Malepszy Arth Soft Leszno (dom), FC Reiter Toruń (wyjazd), BSF ABJ Bochnia (dom)

 

Ciekawie zapowiadający się mecz Red Dragons Pniewy - Widzew Łódź odbędzie się dziś o godzinie 16:00 w pniewskiej Hali OSiR. Transmisję ze spotkania przeprowadzi Pilot WP. 


fot. Bartosz Barański