Dla kogo miejsce w finale?

09.05.24Utworzono
/uploads/assets/5834/397079863_715874003908276_2025460041217746017_n.jpg
Śląska walka o finał rozstrzygnie się w nadchodzący weekend. W sobotę przed kamerami TVP Sport Rekord będzie mógł przypieczętować udział w finale play-off. Plany będzie chciał pokrzyżować Piast, który musiałby dwa dni w sobotę oraz niedzielę pokonać bielszczan na ich parkiecie. Początek sobotniego starcia o godzinie 19:00.

Oba zespoły od lat dominują w rozgrywkach FOGO Futsal Ekstraklasy, dlatego ciężko pokusić się o wskazanie faworyta do walki o Mistrzostwo Polski. Żadnym końcowym rozstrzygnięciem przed rozpoczęciem rywalizacji nie bylibyśmy zaskoczeni, ale po środowym spotkaniu przewagę wypracował sobie Rekord.

 

Podopieczni Chusa Lopeza pokonali 4:2 Piasta i objęli prowadzenie 1:0 w rywalizacji do dwóch zwycięstw. Teraz Rekordziści do awansu do finału potrzebują jednego zwycięstwa w sobotę lub jak powinie im się noga, to decydujące spotkanie również zostanie rozegrane w Bielsku-Białej. Przewaga własnej hali może być jednak złudna. Daleko pamięcią nie trzeba sięgać, żeby sprawdzić, kiedy Rekord przegrywał ważne, wręcz decydujące mecze przed własną publicznością. Tak było chociażby rok temu w finale play-off, kiedy to Constract wygrał najpierw w Cygańskim Lesie, a następnie dorzucił do tego dwa zwycięstwa u siebie i zgarnął pierwszy tytuł Mistrza Polski w historii.

 

Wracając do środowej potyczki w PreZero Arenie w Gliwicach - byliśmy świadkami dwóch różnych połów. W pierwszej Piast dominował i prowadził do przerwy 2:0. Śmiało jednak możemy pokusić się o stwierdzenie, że dwubramkowe prowadzenie było najmniejszym wyrokiem kary. Wiele osób dopisało już wówczas zwycięstwo Piastowi, ale w drugiej połowie byliśmy świadkami remontady ze strony Rekordu. Po zmianie stron bielszczanie odwrócili losy spotkania ostatecznie zdobywając cztery bramki i robiąc poważny krok w stronę finału play-off. 

 

W sobotę zostanie rozegrane drugie spotkanie półfinałowe. Jeśli Piast wygra, to decydujący mecz odbędzie się dzień później w Bielsku-Białej, w niedzielę, również o 19:00. Rekord jest bliższy gry w drugim z rzędu finale play-off, ale Piast nie powiedział jeszcze ostatniego słowa. 

 

Oba zespoły mierzyły się ze sobą w półfinale Pucharu Polski w obecnych rozgrywkach. Wówczas w dwumeczu lepszy był Piast, który ostatecznie sięgnął po trofeum. Jak będzie tym razem? 

 

Spotkanie Rekordu z Piastem zostanie rozegrane w sobotę o godzinie 19:00. Transmisję przeprowadzi TVP Sport.