Dominik Solecki w GI Malepszy Futsal Leszno!

28.07.21Utworzono
/uploads/assets/3542/50933346861_f31e4dbc6e_c.jpg
Można to powiedzieć już oficjalnie! Dominik Solecki został nowym zawodnikiem GI Malepszy Futsal Leszno! Brązowy medalista ostatnich mistrzostw Polski jest tym samym drugim wzmocnieniem leszczynian przed zbliżającym się sezonem.

Na oficjalne ogłoszenie tego transferu czekaliśmy już od maja. To właśnie mniej więcej wtedy można było usłyszeć, że Dominik Solecki zmieni Piasta Gliwice na klub z Wielkopolski i że nie będzie to Red Dragons Pniewy, w którym już wcześniej występował.

Odpowiedź zatem była jasna – GI Malepszy Futsal Leszno.

– Wybrałem Leszno ponieważ widzę tutaj szansę na dalszy rozwój sportowy oraz grę o najwyższe cele w nadchodzącym sezonie. Trener Trznadel był ze mną w kontakcie już od kilku lat i cieszę się, że w końcu uda nam się pracować w jednej drużynie. Zeszły sezon pokazał jak wysoki potencjał posiada ten klub i wierzę, że dzięki ciężkiej pracy zarządu, trenera oraz zawodników uda się nam stworzyć drużynę, która będzie mogła powalczyć o medale – mówi na stronie internetowej nowego zespołu Dominik Solecki.

Dla samego Soleckiego w Lesznie rozpocznie się jednak nie tylko walka o medale, ale i o wyjazd na Mistrzostwa Europy w Holandii, na które z pewnością ma szanse pojechać. Gdyby mu się to udało, w Lesznie mogliby świętować nawet podwójnie, bo też etatowym reprezentantem jest również Sebastian Wojciechowski.


Fot. Michał Duśko