Dopięli swego w końcówce. Piast znów drugi

03.04.21Utworzono
Szło mu jak po grudzie, ale ostatecznie wygrał: Piast Gliwice pokonał na wyjeździe Red Devils Chojnice 2:1 i awansował na drugie miejsce w tabeli STATSCORE Futsal Ekstraklasy.

W tym meczu ważne były w zasadzie tylko punkty. Faworytem był oczywiście Piast, ale do 35 minuty bramkarz Red Devils Kevin Kollar (na zdjęciu) pozostawał niepokonany. Jednak w 35 minucie gospodarze odkryli się - piłka trafiła do samego przed bramką gospodarzy Dominika Wilka, a ten strzałem między nogami Kollara posłał piłkę do siatki. Minutę później na 2:0 z ostrego kąta podwyższył Rodrigo Dasaiev. W ostatniej minucie gospodarze wykorzystali grę w przewadze liczebnej - po błędzie gliwiczan w obronie gola strzelił Robert Świtoń.

Na siedem kolejek przed końcem drugi w tabeli Piast ma punkt przewagi nad trzecim Constractem Lubawa. Zapowiada się pasjonująca walka o wicemistrzostwo Polski.

Red Devils Chojnice - Piast Gliwice 1:2 (0:0)

Bramki: Świtoń (40) - Wilk (35), Dasaiev (36)