Dreszczowiec w Brzegu. LSSS Team zgarnia komplet punktów

24.10.21Utworzono
Fit-Morning Gredar Brzeg uległ przed własną publicznością LSSS Teamowi Lębork 3:4 (3:3) w pierwszym niedzielnym spotkaniu 7. kolejki STATSCORE Futsal Ekstraklasy. Bohaterem gości został Vitaliy Kolesnik, który na niespełna dwie minuty przed końcową syreną rozstrzygnął losy spotkania. Dzięki zwycięstwu lęborczanie oddalili się nieco od strefy spadkowej, wyprzedzając przy okazji niedzielnego rywala.

Spotkanie pomiędzy Fit-Morning Gredar Brzegiem a LSSS Teamem Lębork zapowiadało się naprawdę ciekawie, obie ekipy osiadły bowiem w dolnych rejonach ligowej tabeli i obie niczym powietrza potrzebowały zwycięstwa. Kibice zgromadzeni na hali w Brzegu faktycznie obejrzeli niezwykle pasjonujące widowisko, w którym losy spotkania ważyły się do ostatnich sekund. Na ich nieszczęście gospodarze finalnie okazali się gorsi od gości z Lęborka.

Pierwsza część gry była istnym rollercoasterem, okazji bramkowych było co nie miara, a sytuacja zmieniała się jak w kalejdoskopie. Jako pierwsi w 6. minucie trafili goście, konkretnie uczynił to Przemysław Laskowski. Potem do głosu doszli jednak brzeżanie, którzy w kilkadziesiąt sekund z nawiązką odrobili straty. Wszystko za sprawą dwóch przedłużonych rzutów karnych, pewnie egzekwowanych przez Dawida Witka. Nie minęły jednak 2 minuty, a ponownie prowadzili goście – tym razem dublet ustrzelił Brazylijczyk Davidson. Taki wynik nie utrzymał się jednak do przerwy, w ostatnich sekundach pierwszej części gry do wyrównania doprowadził bowiem Kamil Kucharski.

Druga odsłona spotkania nie obfitowała już w taką ilość bramek, co nie znaczy, że brakowało emocji. Oba zespoły grały bardzo ambitnie, uparcie dążąc do wyszarpania rywalowi trzech punktów. Niektórzy grali jednak nieco zbyt ambitnie, czego przykładem jest Viacheslav Kozhemiaka. Ukraiński pivot w 37. minucie otrzymał drugą żółtą kartkę, czym mocno utrudnił swojemu zespołowi wykonanie celu. Ten finalnie osiągnęli goście, a strzelcem gola na wagę zwycięstwa okazał się w 39. minucie Vitaliy Kolesnik.

Dzięki niezwykle cennemu zwycięstwu lęborczanie oddalili się nieco od strefy spadkowej. Podopieczni Wojciecha Pięty z dorobkiem 7 punktów zajmują obecnie 11. miejsce w tabeli STATSCORE Futsal Ekstraklasy. Kolejną okazję do podreperowania dorobku zawodnicy z Pomorza będą mieli już w przyszły weekend, kiedy to podejmą Red Dragons Pniewy. Fit-Morning Gredar Brzeg, który w tabeli jest 13. z 5 punktami, na wyjeździe zmierzy się z Legią Warszawa.

FIT-MORNING GREDAR BRZEG – LSSS TEAM LĘBORK 3:4 (3:3)

Bramki: Dawid Witek 15’, 16’ (oba z rzutów karnych), Kamil Kucharski 20’ – Przemysław Laskowski 6’, Davidson 16’, 18’, Vitaliy Kolesnik 39’

Autor: Paweł Staniszewski