:::

Dziewiątka w grze

06.02.23Utworzono
Od środy do niedzieli trwała 1/16 finału Pucharu Polski. Do następnego etapu awans uzyskało dziewięć zespołów z FOGO Futsal Ekstraklasy, pięcioro przedstawicieli z pierwszej ligi i dwie ekipy drugoligowe.

Gdy dochodzi do starć w Pucharze Polski, kibice często z zaciekawieniem spoglądają, w których meczach może dojść do niespodzianek. Te pojawiły się i w tej rundzie.

Już w piątek pierwszoligowy zespół Futsal Świecie wyeliminował Red Devils Chojnice. Jeszcze do przerwy utrzymywał się wynik remisowy, ale w drugiej połowie gospodarze załatwili sprawę awansu do następnej rundy.

W sobotę obyło się bez większych niespodzianek. Za tę można uznać porażkę wicelidera pierwszej ligi grupy południowej Sośnicy Gliwice z drugoligowym zespołem KKF Caffaro Global System Kazimierza Wielka.

Najciekawiej było w niedzielę. Z Pucharem pożegnały się aż cztery zespoły ekstraklasowe. W Szczecinie FC Reiter Toruń aż 2:8 przegrał z Futsal Szczecin. To był ważny mecz szczególnie dla trenera Łukasza Żebrowskiego, który w swoim rodzinnym mieście musiał uznać wyższość pierwszoligowego zespołu. Ekstraklasowe aspiracje pokazały dwa zespoły, które już wkrótce mogą wkroczyć w szeregi najwyższej klasy rozgrywkowej. Eurobus Przemyśl i WE-MET Futsal Club Kamienica Królewska wyeliminowały po wyrównanych spotkaniach odpowiednio Widzewa Łódź i Legię Warszawa. Największą sensacją był awans drugoligowego Śląska Wrocław kosztem Clearexu Chorzów.

W grze pozostają faworyci. Rekord Bielsko-Biała, Constract Lubawa, Piast Gliwice, GI Malepszy Arth Soft Leszno, Dreman Opole Komprachcice czy Red Dragons Pniewy pewnie wygrywały swoje mecze.

Losowanie par 1/8 finału odbędzie się w piątek w Tychach przy okazji pierwszego dnia Młodzieżowych Mistrzostw Polski do lat 17. Pewni jesteśmy jednego - na pewno dojdzie do co najmniej jednego meczu pomiędzy zespołami z FOGO Futsal Ekstraklasy.