Ekstraklasa dla Gdańska

02.06.17Utworzono
Akademicy ze stolicy województwa pomorskiego oraz futsaliści z Lubawy najdłużej czekali na wolne. Lepiej będzie ono smakowało gdańszczanom, którzy zostają w Futsal Ekstraklasie.

Pierwszy mecz rozegrano w środę 31 maja. Goście wygrali bez problemów i wysoko 0:5, co właściwie przesądziło o zwycięzcy barażu. Tyle że lubawianie, zgodnie z duchem sportu, nie zamierzali w drugim ze spotkań biernie przyglądać się temu, co zrobią rywale i tanio skóry nie sprzedali. Po ciekawej pierwszej połowie AZS UG prowadził nieznacznie 3:2, przy czym szkoleniowiec miejscowych Wojciech Pawicki wpisał się na listę strzelców dwukrotnie, trafiając do siatki przeciwników i… swojej.

Po przerwie drugi raz tego sobotniego popołudnia gola zdobył Piotr Karbowski i na tablicy świetlnej pokazał się remis. Na prowadzenie przyjezdnych wyprowadził Krzysztof Wasiak w trzydziestej minucie. Później gole już nie padły i AZS UG mógł cieszyć się z pozostania w ligowej elicie, choć dał się pokonać drugiej ekipie grupy północnej.

Przypomnijmy jeszcze, że do Futsal Ekstraklasy awansowały zatem MOKS Słoneczny Stok Białystok oraz Lex Kancelaria Słomniki.

AZS UG Gdańsk – Constract Lubawa 3:4 (3:2)

1:0 Wojciech Pawicki 1:11

1:1 Piotr Karbowski 5:58

1:2 Wojciech Pawicki (s) 6:51

2:2 Maciej Osłowski 10:57

3:2 Tomasz Poźniak 16:39

3:3 Piotr Karbowski 23:38

3:4 Krzysztof Wasiak 29:42