Z niecierpliwością oczekujemy na początek sezonu 2019/2020

EURO nie dla nas

13.09.18Utworzono
/uploads/assets/1266/polskakob.jpg
Już po losowaniu grup eliminacyjnych było wiadomo, że naszą reprezentację w drodze na Mistrzostwa Europy czeka bardzo trudne zadanie. Po tym, gdy kilka czołowych zawodniczek wypadło z kadry sytuacja jeszcze się pogorszyła, a po premierowej porażce z Italią stała się bardzo trudna. Teraz już wiemy, że historyczne ME nie dla nas.

 

W drugim swoim występie w turnieju eliminacyjnym w Hiszpanii Polki przegrały z gospodyniami aż 0:8. Była to wygrana rywalek w pełni zasłużona. Biało – czerwone ustępowały w każdym elemencie faworyzowanym przeciwniczkom, które tym samym są na dobrej drodze do walki o medale Mistrzostw Europy.

 

Wynik został ustalony w drugiej części meczu. Po dwudziestu minutach Hiszpanki prowadziły zaledwie różnicą dwóch goli, a mimo kolejnych sytuacji podopieczne Wojciecha Weissa starały się dotrzymywać kroku rywalkom.

 

W drugim czwartkowym spotkaniu Włoszki pokonały Rumunki 8:2. Zakończenie turnieju w sobotę. Najpierw nasza kadra powalczy z Rumunią o trzecie miejsce (16.30), natomiast w finale tego turnieju rozstrzygnie się kto awansuje do Mistrzostw Europy, które odbędą się na początku przyszłego roku. Mecz Włochy – Hiszpania o 19.00.

 

foto: Łączy Nas Piłka