:::

Futsal Ekstraklasa – 2:5 w Pucharze Polski

28.01.18Utworzono
Aż pięć zespołów z Futsal Ekstraklasy pożegnało się z rozgrywkami Pucharu Polski już w 1/16 finału. To dowód na to, że poziom rywalizacji w niższych ligach szybko rośnie. Z najwyższej klasy rozgrywkowej do 1/18 finału awansowały tylko dwie drużyny.

W piątek odpadły zespoły Pogoni’04 Szczecin oraz Gatty Zduńska Wola. Zwłaszcza porażka tej drugiej po dogrywce z SAN Łódź wywołała ogromne zdziwienie. Bramki dla Gatty strzelali świetnie znani Michał Marciniak, Daniel Krawczyk, Igor Sobalczyk i Mariusz Milewski, ale ich wszystkich przebił Norbert Dregier, który dla zespołu z Łodzi zdobył aż pięć bramek – z czego jedną w 40 minucie, a dwie w dogrywce.

Wczoraj, także po dogrywce, z Pucharem Polski pożegnało się Solne Miasto Wieliczka, które uległo AZS UMCS Lublin 7:8. Zespół z Wieliczki prowadził w pierwszej połowie 5:1, ale lublinianie nie zrazili się tym. W ostatniej minucie dogrywki zwycięską bramkę zdobył Jakub Wankiewicz. - Cała drużyna jest dzisiaj bohaterem. Po pierwszej połowie chyba mało kto się spodziewał, że wrócimy do tego meczu i to w takim stylu. To spotkanie kosztowało nas naprawdę wiele zdrowia, wiele sił, ale teraz jesteśmy chyba najszczęśliwszymi ludźmi na świecie - mówił po meczu Wankiewicz.

Dziś padł Piast Gliwice. Co trzeba podkreślić: w meczu z Persą AZS Uniwersytet Zielonogórski stracił aż pięć bramek w 14 minut! Potem gospodarze przestali strzelać, ale w przedostatniej minucie Łukasz Hanc dobił Piasta strzałem na 6:4.

Odpadł też AZS Uniwersytet Gdański, choć po 8 minutach prowadził w wyjazdowym meczu z FC Kartuzy 3:0, a do przerwy 4:2. Rywale wygrali 6:5 po golach w przedostatniej minucie i ostatniej autorstwa Jakuba Kąkola.

Z Futsal Ekstraklasy awansowały natomiast dwie drużyny – Red Dragons Pniewy oraz MOKS Słoneczny Stok Białystok.