Gdańsk bliżej pozostania w lidze

31.05.17Utworzono
Pierwszy z barażowych pojedynków o możliwość występów w przyszłym sezonie w Futsal Ekstraklasie wysoko wygrała ekipa ze stolicy województwa pomorskiego i jest bliska tego, aby pozostać w najwyższej klasie rozgrywkowej.

Wielu kibiców przyszło do lubawskiej hali zobaczyć, jak radzi sobie ich zespół w starciu z AZS UG Gdańsk. W pamięci mieli lutową porażkę z Akademikami w Pucharze Polski 1:5, jednak wierzyli, że tamten rezultat się nie powtórzy. Tymczasem doszło niemal do powtórki.

Pierwsza bramka padła w dwunastej minucie – na prowadzenie wyszli przyjezdni, na listę strzelców wpisał się Mateusz Cyman. Na przerwę gdańszczanie zeszli z dwubramkowym prowadzeniem, bo golkipera przeciwników pokonał Tomasz Kriezel. Na następne trafienie trzeba było czekać do 29. minuty, przy czym wówczas ponownie rozwiązał się worek z bramkami. Strzelali kolejno: Tomasz Poźniak i dwa razy Mateusz Cyman.

Rewanż już w sobotę, 3 czerwca w Gdańsku. Wydaje się, że lubawianom trudno będzie odrobić tak wysokie straty… Przy czym dopóki piłka w grze…

Constract Lubawa – AZS UG Gdańsk 0:5 (0:2)

0:1 Mateusz Cyman 11:54

0:2 Tomasz Kriezel 15:09

0:3 Tomasz Poźniak 28:09

0:4 Mateusz Cyman 32:37

0:5 Mateusz Cyman 34:44