• 20.05.2022Piątek 74
  • 21.05.2022Sobota 60
  • 21.05.2022Sobota 61
  • 21.05.2022Sobota 73
  • 21.05.2022Sobota 53
  • 21.05.2022Sobota 17
  • 22.05.2022Niedziela 52
  • 22.05.2022Niedziela 33

Górnik o honor, Słoneczny Stok o przetrwanie

12.05.22Utworzono
/uploads/assets/4224/moks.jpg
Na trzy kolejki przed zakończeniem sezonu 2021/2022 STATSCORE Futsal Ekstraklasy walka o utrzymanie trwa w najlepsze. Ostatnią drużyną znajdującą się „nad kreską” jest obecnie MOKS Słoneczny Stok Białystok. Drużyna prowadzona przez Aleksandra Danilenkę ma jednak jedynie punkt przewagi nad LSSS Teamem Lębork, nic zatem nie jest jeszcze rozstrzygnięte. Zespół z Podlasia w najbliższy weekend czeka – przynajmniej w teorii – nieco łatwiejsze zadanie, ich rywalem będzie bowiem Górnik Polkowice. Pewny już degradacji beniaminek z pewnością nie sprzeda jednak tanio skóry, co zwiastuje nam ogrom emocji.

Po rundzie jesiennej wydawało się, że ekipa z Białegostoku jest jednym z głównych kandydatów do spadku z ligi. Zimowe wzmocnienia oraz dobrze przepracowany okres przygotowawczy sprawił jednak, że na wiosnę oglądamy zupełnie inną drużynę. Zespół z Podlasia zainkasował już w tej rundzie 17 punktów, a wciąż ma jeszcze do rozegrania trzy mecze. Najbliższy z nich w Polkowicach przeciwko Górnikowi. – Mamy trzy ostatnie mecze, które będą spotkaniami „o życie”. W najbliższym meczu nie wystąpią jednak Gryko i Skiepko, którzy pauzują za żółte kartki, do Polkowic pojedziemy zatem w ośmiu i na pewno będzie bardzo ciężko. Musimy dać z siebie wszystko, ale nie może to wyglądać tak jak w meczu z Dremanem – mówił po ubiegłotygodniowym starciu Adrian Citko i trudno nie przyznać mu racji.

 

Polkowiczanie natomiast są już pewni tego, że po zaledwie rocznym pobycie w STATSCORE Futsal Ekstraklasie w następnym sezonie ponownie występować będą szczebel niżej. W 27 dotychczasowych meczach ekipa z Dolnego Śląska zdobyła zaledwie 13 punktów, niemożliwym było zatem nawiązanie walki o pozostanie w elicie. Pomimo pewnego spadku Górnik z pewnością będzie chciał godnie pożegnać się z najwyższym poziomem rozgrywkowym. W najbliższym spotkaniu przeciwko MOKS-owi Słoneczny Stok Białystok nie wystąpi najlepszy strzelec zespołu – Marcel Wolan, który pauzuje za żółte kartki. Szkoleniowiec polkowiczan Grzegorz Nowak pomimo ubiegłotygodniowej porażki z Piastem w Gliwicach (0:6) chwalił jednak swoich zawodników. – Chciałbym podziękować swoim chłopakom, którzy pomimo tego, że mieli tę świadomość, iż w tej lidze już się nie utrzymamy, zostawili kawał zdrowia na terenie przeciwnika – mówił wówczas. Jeśli „Górnicy” z takim samym zaangażowaniem podejdą do sobotniego starcia z MOKS-em, będziemy świadkami niezwykle interesującego i emocjonującego starcia.

 

Spotkanie pomiędzy Górnikiem Polkowice oraz MOKS-em Słoneczny Stok Białystok zaplanowano na najbliższą sobotę (14.05) o godz. 12:00. Transmisję klasycznie już przeprowadzi stacja Canal+ Sport 5, a mecz będzie można zobaczyć także w aplikacji Canal+ Online. Pozostałe spotkania 28. kolejki STATSCORE Futsal Ekstraklasy „na żywo” do obejrzenia na wp.pilot.pl.


Autor: Paweł Staniszewski

Fot. Damian Przestrzelski