:::

Gwiazda o gola bliżej, niż AZS

30.05.18Utworzono
Gwiazda Ruda Śląska bliżej gry w Futsal Ekstraklasie w przyszłym sezonie. W pierwszym meczu barażowym Gwiazda pokonała AZS UG Gdańsk 3:2.

Do przerwy goli nie było, ale w 22 minucie Bartosz Siadul wykorzystał dalekie podanie bramkarza Dawida Barteczki i było 1:0 dla Gwiazdy. Jednak w 29 minucie Mateusz Wesserling (na zdjęciu) udowodnił, że nogę do strzałów z woleja ma dobrze ułożoną i strzelił wyrównującego gola dla AZS UG. Minutę i 4 sekundy później Gwiazda znów prowadziła - Marcin Brysz płaskim uderzeniem pokonał Jacka Burglina. W 36 minucie goście popełnili fatalny błąd przy wyprowadzaniu piłki, z którego skorzystał Michał Dubiel i strzelił do pustej bramki.

AZS UG znalazł się w bardzo trudnej sytuacji, ale w 40 minucie gospodarze popełnili szósty faul w drugiej połowie. I Mikołaj Kreft silnym strzałem z przedłużonego rzutu karnego zwiększył szanse gdańszczan na dalsze występy w Futsal Ekstraklasaie.

Gwiazda Ruda Śląska - AZS UG Gdańsk 3:2 (0:0)

Bramki: Siadul (22), Brysz (30), Dubiel (36) - Wesserling (29), Kreft (40-przedłużony karny)