:::

Historyczny wyczyn!

30.03.19Utworzono
Finały Młodzieżowych Mistrzostw Europy do lat 19 z udziałem Polski! Biało – czerwoni wygrali eliminacyjny turniej w Finlandii zdobywając komplet punktów. W decydującym meczu pokonali Francję 2:1.

Mecz z trójkolorowymi był niejako finałem trzydniowych zmagań. Obie drużyny przystępowały do spotkania z kompletem punktów, wygrany zapewniał więc sobie awans do finałów ME. Mecz obie ekipy rozpoczęły ostrożnie, ale w 15 minucie Polacy dopięli swego – na listę strzelców wpisał się Paweł Lisiński.

Francuzi w całym spotkaniu mieli przewagę, ale w żaden sposób nie potrafili jej udokumentować. Bardzo dobrze spisywała się też nasza defensywa, z bramkarzem Krzysztofem Iwankiem na czele – dała się jedynie pokonać raz, w 30. minucie, gdy do naszej bramki trafił Niakate.

Sukces biało – czerwoni zapewnili sobie w ostatnich minutach. W 35. minucie drugiego gola dla Polski strzelił Tomasz Palonek. Jak się okazało, gola na wagę triumfu w całym turnieju.

Teraz przed biało – czerwonymi udział w finałowym turnieju. Finały Mistrzostw Europy U-19 odbędą się we wrześniu w Rydze, na Łotwie (8-14 września). W finałowym turnieju zagra siedem najlepszych ekip plus gospodarz. MME U-19 odbywają się po raz pierwszy w historii.