:::

Kolejne zwycięstwo Piasta

27.02.19Utworzono
Piast Gliwice idzie jak burza. Pokonał dziś awansem wicemistrza kraju Gattę Zduńska Wola 5:2, czym zmartwił kibiców rywali i... Red Dragons Pniewy.

Na początku 4 minuty Dominik Śmiałkowski wykorzystał podanie z rzutu rożnego i błąd rywali w kryciu, zdobywając prowadzenie dla gospodarzy. Ale w 13 minucie Norbert Dregier z Gatty przyjął piłkę na własnej połowie, ruszył skrzydłem niczym czołg, nic sobie nie zrobił z dwóch rywali - i mocno uderzył pod poprzeczkę. 1:1.

Jednak później w ciągu 24 sekund Jose Gutierrez strzałem z dystansu oraz Douglas Neutzling po kontrze wyprowadzili Piasta na prowadzenie 3:1. I to był decydujący o losach spotkania okres.

Gatta nie wykorzystała szansy wyprzedzenia Clearexu Chorzów i FC Toruń oraz zrównania się punktami z Acaną Orłem Jelcz-Laskowice. A Piast umocnił się na 6. miejscu - co w tej chwili jest dla niego najważniejsze. I nad siódmym Red Dragons Pniewy ma pięć punktów przewagi (oczywiście jeden mecz mniej do rozegrania).