Konsekwencja

09.06.20Utworzono
/uploads/assets/2401/tabelawfe12.jpg
W poniedziałek poznaliśmy najważniejsze rozstrzygnięcia w Wirtualnej Futsal Ekstraklasie. Mistrzem został GI Malepszy Leszno, wicemistrzem Constract Lubawa. Czyli kibice dwóch beniaminków.

Specjalnie to nie dziwi. Zarówno w Lesznie, jak i Lubawie, futsal jest lubiany i oglądany. Od początku fani obu zespołów polubili naszą zabawę - i tak zostało już do końca.

 

Byli konsekwentni w głosowaniach. Konsekwencja - znamy to słowo z parkietów. Trenerzy po meczach oceniając spotkanie często o niej mówią: że trzeba grać swoje do samego końca, wykonywać założenia taktyczne, walczyć, itp. Podczas naszej ligi przekonaliśmy się, że łatwo to powiedzieć - walczcie do końca! - gorzej wykonać. Niektórym drużynom po niepowodzeniach opadły ręce. Rozumiemy to.

 

Leszczynianie i lubawianie licznie głosowali na swoje drużyny cały czas. Klub Sportowy Futsal Leszno ma średnią 7 goli na mecz, KS Constract Lubawa prawie 9 na spotkanie. Jeszcze tylko BTS Rekord dzięki świetnej drugiej części rozgrywek może pochwalić się bardzo dobrą średnią. Za to kolejny zespół ma już mniej od trzeciego Rekordu aż o... 30 bramek.

 

Wirtualna Futsal Ekstraklasa miała wypełnić lukę w rozgrywkach Futsal Ekstraklasy i przynajmniej częściowo to się udało.

 

Tekst: Krzysztof Dziedzic