Kto czwarty do brydża?

24.11.22Utworzono
/uploads/assets/4628/futsal-gi-malepszy-arth-soft-leszno-dreman-opole-komprachcice-53.jpg
Ciekawie zapowiada się nadchodząca sobota z FOGO Futsal Ekstraklasą. Z sześciu spotkań, które zostaną rozegrane tego dnia, aż trzy pojedynki to starcia między czołową ósemką obecnego sezonu.

Sprawdziliśmy terminarze zespołów BSF-u ABJ Bochnia, GI Malepszy Arth Soft Leszno, Dremanu Opole Komprachcice i FC Reiter Toruń do końca rundy jesiennej w odpowiedzi na pytanie - który z podanych zespołów zakończy pierwszą rundę na czwartym miejscu. 

 

Ciężko bowiem wyobrazić sobie, że któryś z zespołów zajmujących obecnie trzy pierwsze miejsca w FOGO Futsal Ekstraklasie spadnie poza podium. Rekord Bielsko-Biała, Constract Lubawa i Piast Gliwice nawet jeśli tracą punkty, to od razu w kolejnych spotkaniach wracają na zwycięską ścieżkę. Zadajemy więc pytanie - który z zespołów zagości na miejscu tuż za “wielką trójką” ligi? 

 

Aktualnie w tabeli zajmujący czwarte miejsce zespół BSF-u ABJ Bochnia ma aż sześć punktów straty do trzeciego Piasta. Bochnianie mają wprawdzie jeden mecz rozegrany mniej od mistrzów Polski a także od większości zespołów, ale w perspektywie bardzo ciężki terminarz do końca rundy jesiennej. Zmierzą się bowiem jeszcze i z Rekordem, i z Piastem, a także z zespołami, z którymi prawdopodobnie powalczą o czwarte miejsce (GI Malepszy Arth Soft i Dreman). Na papierze najłatwiejsze spotkanie BSF ma do rozegrania w Chojnicach. Choć i tam nie należy w ciemno dopisywać beniaminkowi punktów, o czym między innymi przekonali się w miniony weekend zawodnicy Red Dragons Pniewy. 

 

Mecze, które zostały do rozegrania zespołowi BSF-u ABJ w rundzie jesiennej:

Rekord Bielsko-Biała (dom)

Red Devils Chojnice (wyjazd)

GI Malepszy Arth Soft Leszno (dom)

Dreman Opole Komprachcice (wyjazd)

Piast Gliwice (wyjazd)

 

Tyle samo punktów, co BSF ABJ ma GI Malepszy Arth Soft Leszno. Leszczynianie mają jednak jedno spotkanie rozegrane więcej od ekipy z Bochni. Na plus zawodników Tomasza Trznadla przemawia fakt, że ze ścisłą czołówką już grali. Do rozegrania pozostały im jednak spotkania z bezpośrednimi rywalami w walce o fazę play-off i jak najlepsze rozstawienie w niej. Teraz w sobotę GI Malepszy jedzie do Pniew na mecz derbów wielkopolski. Później z zespołami czołówki czekają ich starcia z BSF-em i FC Reiter. Teoretycznie najłatwiej powinno być we własnej hali, kiedy przyjedzie zespół znajdujący się aktualnie w strefie spadkowej, czyli MOKS Słoneczny Stok Jagiellonia Białystok. 

 

Pozostałe mecze GI Malepszy Arth Soft Leszno w rundzie jesiennej:

Red Dragons Pniewy (wyjazd)

MOKS Słoneczny Stok Jagiellonia Białystok (dom)

BSF ABJ Bochnia (wyjazd)

FC Reiter Toruń (wyjazd)

 

GI Malepszy Arth Soft Leszno będzie przecierał szlaki Dremanowi Opole Komprachcice, bowiem Tygrysy swoje mecze rozgrywają z zespołami, które weekend wcześniej mierzyły się właśnie z ekipą prowadzoną przez Tomasza Trznadla. Dreman wobec tego zagra z Red Dragons, MOKS-em Jagiellonią, BSF-em ABJ i w najbliższą sobotę z Constractem, czyli zespołem, który dopiero co grał z leszczynianami. Dreman ma osiemnaście oczek na swoim koncie, czyli o punkt mniej niż BSF ABJ i GI Malepszy. Teoretycznie ma trudniejsze zadanie od ekipy z Wielkopolski, bowiem do rozegrania ma mecz z Constractem, który rzadko traci punkty. Nie oznacza to jednak, że należy lekceważyć Dremana, bowiem w przeszłości wielokrotnie potrafił pokazywać, że walczyć z czołówką potrafi. 

 

Mecze, które ma do rozegrania w rundzie jesiennej Dreman:

Constract Lubawa (wyjazd)

Red Dragons Pniewy (dom)

MOKS Słoneczny Stok Jagiellonia Białystok (wyjazd)

BSF ABJ Bochnia (dom)

 

Gdzieś z ukrycia zaatakować może FC Reiter Toruń. Ekipa Łukasza Żebrowskiego ma siedemnaście punktów, czyli o dwa mniej od BSF-u ABJ i GI Malepszy i o oczko mniej od Dremana. Dodatkowo torunianie rozegrali o jedno spotkanie więcej od ekip z Leszna i Opola Komprachcic (dwa mniej od BSF-u). Do końca rundy jesiennej FC Reiter ma ciężki wyjazd do Bielska-Białej. U siebie w bardzo ważnym spotkaniu dla losów tabeli zagra z GI Malepszy Arth Soft. Dodatkowo czeka ich spotkanie z Red Devils Chojnice we własnej hali.

 

Spotkania, które zostały do rozegrania w tym roku przez FC Reiter Toruń:

Rekord Bielsko-Biała (wyjazd)

Red Devils Chojnice (dom)

GI Malepszy Arth Soft Leszno (dom)

 

W nadchodzący weekend FC Reiter Toruń pauzuje. Za to pozostała trójka najpoważniej zainteresowana zajęciem czwartego miejsca na koniec rundy jesiennej (a pewnie i sezonu zasadniczego, który może dać duże korzyści w kontekście fazy play-off) zagra z zespołami z czołówki. BSF ABJ Bochnia podejmie w meczu kolejki Rekord Bielsko-Biała, GI Malepszy Arth Soft Leszno jedzie do Pniew na mecz derbowy z Red Dragons Pniewy, z kolei Dreman Opole Komprachcice zagra w Lubawie z miejscowym Constractem. Wielkie futsalowe emocje gwarantowane, a spotkania można obejrzeć w platformie WP Pilot. 


Fot. Daniel Nowak