Legia znów wygrywa, Górnik znów przegrywa

25.09.21Utworzono
Trzeci mecz - trzecie zwycięstwo. Legia Futsal Warszawa kontynuuje zwycięską passę: dziś beniaminek ze stolicy znów zgarnął trzy punkty. Wygrał 8:2, choć przegrywał 0:2.

Legia była faworytem w starciu z Górnikiem w Polkowicach. To było widać na początku meczu: Górnik, choć gospodarz, oddał pole Legii i skupił się na obronie. Skutecznie, bo bardzo dobry początek miał bramkarz, Grzegorz Duda. W 7 minucie obronił w sytuacji sam na sam z Mariuszem Milewskim.

Górnik bronił się skutecznie, poczuł się lepiej i zaczął zagrażać bramce Legii. W 10 minucie było ogromne zamieszanie pod bramką gości z Warszawy, piłka trafiła nawet w słupek. Ale w 11 minucie było już 1:0 dla Górnika. Piłkę przed polem karnym Legii otrzymał Dawid Biały, wykorzystał fakt, że rywale specjalnie mu nie przeszkadzają i trafił. A minutę później Paweł Wyżga podwyższył na 2:0.

Legia znalazła się w trudnej sytuacji, jednak poradziła sobie bardzo dobrze. W 16 minucie niepilnowany Mateusz Olczak po podaniu ze stałego fragmentu gry zaskoczył Dudę i było już tylko 2:1 dla Górnika. Tuż po przerwie wyrównał Mateusz Gliński, a w 23 minucie role się odwróciły: po trafieniu Pawła Tarnowskiego to Legia wyszła na prowadzenie.

Górnik nie poradził sobie z odrabianiem strat. W 27 minucie czerwoną kartkę obejrzał Kamil Olszewski z zespołu z Polkowic i Legia stanęła przed szansą na podwyższenie prowadzenia przy grze w przewadze 4 na 3 w polu. I ją wykorzystała: a konkretnie Milewski, który trafił pod poprzeczkę bramki gospodarzy. Górnik stracił nadzieję i został dobity.

Legia: trzy mecze - trzy zwycięstwa. Górnik: trzy mecze - trzy porażki. Rozmaite są losy beniaminków STATSCORE Futsal Ekstraklasy.

Górnik Polkowice - Legia Warszawa 2:8 (2:1)

Bramki: Biały (11), Wyżga (12) - Olczak 2 (18, 38), Gliński (21), Tarnowski (23), Milewski (28), Jarosz (34), Warszawski (36), Mietlicki (39)