Z niecierpliwością oczekujemy na początek sezonu 2019/2020

Liczby sezonu zasadniczego FE

09.04.19Utworzono
/uploads/assets/1749/FC_Torun_Marek.jpg
Sezon zasadniczy w Futsal Ekstraklasie już za nami. Jaki on był – kto miał największe powody do radości, dla kogo był mniej udany? Oto podsumowanie sezonu w najważniejszych liczbach.

 

0 – Piast Gliwice i beniaminek z Jelcza – Laskowic, to drużyny, które w tym sezonie nie zanotowały ani jednego remisu.

 

1 – tyle najmniej bramek padało w każdym meczu Futsal Ekstraklasy. Wyniku bezbramkowego nie odnotowano, rezultatem 1:0 kończyły się mecze Red Dragons Pniewy z Orłem Acana Jelcz Laskowice czy AZS UŚ Katowice z Gattą Active Zduńska Wola.

 

3 – tylko tyle punktów na własnym boisku w tym sezonie wywalczyli gracze AZS UG Gdańsk. To jeden z gorszych wyników w ostatnich latach, ale nad morzem nie tracą jeszcze nadziei na utrzymanie. Na "przeciwległym biegunie" drużyny Gatty i Rekordu, które jako jedyne u siebie nie przegrały meczu.

 

3 – o tyle pozycji "obsunęli" się w porównaniu do ubiegłego sezonu zasadniczego zespoły Gatty Active, MOKS Słoneczny Stok, Pogoni Szczecin i AZS UG Gdańsk. Co ciekawe, w porównaniu do tabeli sprzed dwunastu miesięcy awans zrobiły drużyny AZS UŚ Katowice, FC Toruń i Clearex Chorzów.

 

18 – tyle najwięcej bramek padło w jednym meczu. Rekord w „rekordowym” meczu pokonał 13:5 Pogoń Szczecin.

 

20 – tyle z kolei bramek stracił Clearex we wszystkich domowych meczach. Chorzowianie co prawda na własnym terenie dwa mecze zremisowali, jeden przegrali, ale pod własną bramką byli najskuteczniejsi – nikt nie stracił mniej bramek.

 

132 – tyle meczów rozegrano w sezonie zasadniczym w Futsal Ekstraklasie

 

139 – Rekord może się pochwalić największą liczbą zdobytych bramek w sezonie zasadniczym. Jest to niemal... 6,5 bramki na mecz. Wszystkie drużyny z grupy spadkowej, ale i FC Toruń, nie zdobyły nawet połowy bramek co Rekord.

 

908 – tyle bramek zostało zdobytych w Futsal Ekstraklasie w sezonie zasadniczym. Statystycznie w jednym spotkaniu pada więc blisko średnio 7 bramek. Najwięcej bramek padło w 22. kolejce (55), najmniej w 14. kolejce przed niespełna dwoma tygodniami (25)