Lubawa w barażach o ekstraklasę

21.05.17Utworzono
Constract Lubawa, który w grupie północnej I ligi zajął drugie miejsce, zagra o udział w Futsal Ekstraklasie z dziesiątym zespołem najwyższej klasy rozgrywkowej.

Aby dostać się do baraży Constract musiał zmierzyć się jeszcze z drugą drużyną grupy południowej; przeciwnikiem był zatem Orzeł Futsal Jelcz-Laskowice. W pierwszym spotkaniu, na Dolnym Śląsku lubawianie wygrali 2:1 i to oni byli faworytem niedzielnego spotkania, rozgrywanego w ich hali.

Do przerwy gospodarze prowadzili 1:0, po golu zdobytym już w 34 sekundzie przez Patryka Szczepaniaka. Więcej działo się w drugiej odsłonie, a już szczególnie dziesięciu minutach, kiedy to dwa kolejne trafienia dołożyli miejscowi (ponownie Szczepaniak i Paweł Ossowski), przy tylko jednym (Marka Krajewskiego) gości. W dodatku gracz Orła Futsalu Dawid Witek zobaczył czerwoną kartkę, sędziowie nie uznali również bramki dla przyjezdnych. Po zaciętym boju wiadomo, że sezon nie skończył się jeszcze dla Constractu Lubawa.