:::

Medale dla Gatty Zduńska Wola i FC Toruń!

21.05.18Utworzono
W najważniejszym meczu przedostatniej kolejki Futsal Ekstraklasy Clearex Chorzów przegrał z Gattą Zduńska Wola 0:2 i stracił szansę na medal. Na podium obok mistrza Polski Rekordu Bielsko-Biała staną - podobnie jak w poprzednim sezonie - Gatta (na zdjęciu) i FC Toruń.

Kto będzie wicemistrzem, a kto trzeci? W ostatniej kolejce drugiej w tej chwili Gatcie do pewnego srebra potrzebny będzie przynajmniej remis na wyjeździe z Rekordem Bielsko-Biała.

Początek dzisiejszego meczu należał do chorzowian, ale Clearex miał duże kłopoty ze stworzeniem sytuacji do strzelenia gola. A Gatta Active Futsal Team jakby czekała na swoją szansę, skupiając się na obronie. I doczekała się - w 6 minucie balansem ciała błysnął Daniel Krawczyk, "dzióbnął" piłkę do Michała Marciniaka, a ten szybkim precyzyjnym strzałem przy słupku pokonał bramkarza Clearexu, Rafała Krzyśkę.

Do końca pierwszej połowy obraz gry nie zmienił się. Gospodarze mieli optyczną przewagę, ale nie mogli "ugryźć" gości ze Zduńskiej Woli. W drugiej połowie było podobnie. Gospodarzy dobił Michał Szymczak uderzeniem do pustej bramki.

Clearex Chorzów - Gatta Zduńska Wola 0:2 (0:1)
Bramki: Marciniak (6), Szymczak (40)