Z niecierpliwością oczekujemy na początek sezonu 2018/2019

Media o reprezentacji: debiut Korczyńskiego z gospodarzami mistrzostw Europy

14.11.17Utworzono
/uploads/assets/567/WP_20170926_18_27_32_Pro.jpg
Remis 6:6 Polski ze Słowenią odnotowały najważniejsze media w kraju. Widać, że wszyscy są ciekawi jak biało-czerwoni zaprezentują się w finałach mistrzostw Europy.

Poniżej trzy przykładowe wzmianki znalezione na trzech portalach internetowych.

 

Onet.pl: Grad goli, futsalowa reprezentacja Polski zremisowała na wyjeździe ze Słowenią

 

Futsalowa reprezentacja Polski zremisowała ze Słowenią 6:6 (2:3) w wyjazdowym towarzyskim meczu rozegranym w Zagorje ob Savi. Z zespołem słoweńskim Polacy grali poprzednio w styczniu podczas Turnieju Państw Wyszehradzkich w Tychach. Wtedy mecz też skończył się remisem 6:6. W roli selekcjonera biało-czerwonych zadebiutował Błażej Korczyński.

 

WP Sportowe Fakty: remis w debiucie nowego selekcjonera

 

W debiucie na stanowisku selekcjonera reprezentacji w futsalu Błażej Korczyński poprowadził Polaków do remisu w towarzyskim meczu ze Słowenią 6:6. Pojedynek rozpoczął się od gola dla naszych reprezentantów, później jednak do głosu doszli rywale i do przerwy prowadzili 3:2.

 

Po zmianie stron wciąż Biało-Czerwoni musieli gonić rywali. W emocjonującej końcówce Polakom udało się doprowadzić do wyrównania 4:4, ale chwilę później zrobiło się 4:6. Po kilkudziesięciu sekundach ponownie był remis, który utrzymał się do końcowej syreny.

 

Rzeczpospolita: remis Polaków z gospodarzami mistrzostw Europy

 

W poniedziałek w roli selekcjonera biało-czerwonych zadebiutował Błażej Korczyński. Przejął zespół 25 października po rezygnacji Andrzeja Biangi, którego był asystentem.

 

Grupowymi rywalami biało-czerwonych w finałach ME, które rozegrane zostaną na przełomie stycznia i lutego w słoweńskiej Lublanie, będą wyżej notowane drużyny Rosji i Kazachstanu. Do ćwierćfinału awansują po dwie ekipy z każdej z czterech grup. W światowym rankingu Rosja w dniu losowania zajmowała trzecie miejsce, Kazachstan - 9., Polska - 32.

 

Duet Bianga - Korczyński pracował z kadrą od 2015 roku. We wrześniu 2017 biało-czerwoni po barażach z Węgrami wywalczyli po raz drugi w historii awans do finału mistrzostw Europy. 39-letni Korczyński grał w polskiej drużynie w finałach ME w 2001 w Moskwie.

 

Po meczach w Słowenii Polacy towarzysko zmierzą się jeszcze na początku grudnia z Gruzinami w Bełchatowie i Częstochowie.

 

Tekst: Krzysztof Dziedzic

Fot. Sławomir Pankowski TVP3 Szczecin