Z niecierpliwością oczekujemy na początek sezonu 2019/2020

Młodzi dostaną szansę

10.01.19Utworzono
/uploads/assets/1546/fct.jpg
Mimo odejścia Marcina Tokarskiego i Pawła Kwiatkowskiego FC Toruń w rundzie rewanżowej Futsal Ekstraklasy nie będzie dysponował krótszą ławką rezerwowych, ponieważ szansę zaprezentowania się dostanie kilku wyróżniających się graczy drużyny młodzieżowej do lat 20.

- Szkielet zespołu raczej się już nie zmieni - zastrzega trener FC Toruń, Łukasz Żebrowski - Na pewno chcemy dokooptować do pierwszej drużyny przynajmniej jednego zawodnika z zespołu Marcina Mikołajewicza, który przyzwoicie grał w młodzieżowych mistrzostwach Polski w Bochni.

 

Torunianie cały czas czekają na powrót Liona Ribeiro. 21-letni Brazylijczyk, który świetnie zaprezentował się w sparingach przed sezonem pod koniec sierpnia wyjechał do Kraju Kawy z powodu problemów rodzinnych.

 

- Jeszcze na przeszkodzie stoją pewne sprawy formalne, ale cały czas nad tym pracujemy. Nie będę ukrywał, że w rundzie rewanżowej oraz finałowej ten zawodnik bardzo by nam się przydał – zakończył trener zespołu z Grodu Kopernika.

 

Wicelider futsalowej ekstraklasy rozpocznie II rundę od telewizyjnej potyczki na własnym parkiecie z Gattą Zduńska Wola.

 

Tekst: Rafał Szlaga
Zdj. FC Toruń