Młodzieżowy weekend

22.02.24Utworzono
/uploads/assets/5651/11972.jpg
W najbliższy weekend FOGO Futsal Ekstraklasa odpoczywa. W Mielcu odbędzie się turniej finałowy Młodzieżowych Mistrzostw Polski do lat 19.

Ostatni akcent męskich rozgrywek Młodzieżowych Mistrzostw Polski w sezonie 2023/24 przed nami. W Mielcu szesnaście ekip wyłonionych na etapie eliminacji zmierzy się o tytuł najlepszej drużyny futsalowej do lat 19. Tytułu bronić będzie JKS SMS Jarosław. 

 

W obecnym sezonie zmieniono nieco formułę rozgrywania eliminacji. Te odbyły się dwutorowo. Przepustkę na Mistrzostwa uzyskać można było poprzez grę w Centralnej Lidze Juniorów jak również trzy rundowe eliminacje. Gospodarze turnieju i obrońcy tytułu o awans nie musieli się martwić, a ten uzyskały między innymi zespoły posiadające seniorskie drużyny w FOGO Futsal Ekstraklasie, jak: Legia Warszawa, Constract Lubawa, Rekord Bielsko-Biała, Futsal Leszno, We-Met Futsal Kamienica Królewska i Red Dragons Pniewy.

 

Rozgrywki grupowe odbędą się w piątek i sobotę. Po nich z czterech grup po dwie najlepsze drużyny uzyskają awans do ćwierćfinału, a później powalczą o medale. 

 

Poniżej podział na grupy:

 

Grupa A: Junior Hurtap Łęczyca, GKS SMS Futsal Tychy, Legia Futsal Warszawa, Okocimski CANPACK Brzesko.

 

Grupa B: Stal Mielec, KS Constract Lubawa, JKS SMS Jarosław, GLKS Sferanet Wilkowice.

 

Grupa C: Rekord Bielsko-Biała SSA, Futsal Leszno, Elmar Jędrzejów, We-Met Futsal Kamienica Królewska.

 

Grupa D: Red Dragons Pniewy, BAF Bonito Białystok, GKS Futsal Nowiny, AZS UEK Kraków. 

 

Link do transmisji z piątkowych meczów znajdziecie TUTAJ, a z sobotnich pod podanymi LINKAMI oraz TUTAJ. Fazę pucharową w niedzielę śledzić można TUTAJ.

 

W podanym LINKU znajdziecie odnośnik do wyników. 


fot. Paweł Mruczek