Z niecierpliwością oczekujemy na początek sezonu 2018/2019

MMP. Bez sensacji.

17.12.17Utworzono
/uploads/assets/638/mmp20.jpg
Zgodnie z przewidywaniami faworyzowany Rekord Bielsko-Biała ponownie został młodzieżowym mistrzem Polski do lat 20. W Łęczycy, w finałowym spotkaniu bielszczanie pokonali AZS UMCS Lublin. Na trzecim miejscu ukończyli zmagania gracze z Bochni.

 

Bielszczanie od początku byli faworytem finałowego turnieju w Łęczycy. Zmagania w grupie zakończyli z kompletem zwycięstw, również w ćwierćfinale i półfinale nie dali rywalom żadnych szans. Finałowym rywalem bielszczan była ekipa z Lublina, która w swojej grupie zajęła drugie miejsce. W dwóch kolejnych spotkaniach okazała się lepsza od rywali, jednak w finale nie miała za wiele do powiedzenia z Rekordem.

 

Bielszczanie wygrali finałowe spotkanie 3:0. Dwie bramki zdobył Damian Hilbrycht, kolejną dołożył Mateusz Kubica. Rekord tym samym obronił tytuł zdobyty przed rokiem, a Hilbrycht finałowymi trafieniami zapewnił sobie koronę króla strzelców w tym turnieju.

 

Trzecie miejsc zajęła BSF ABJ Bochnia (grupowy rywal Rekordu), która w meczu o trzecie miejsce pokonała FC Kartuzy 3:2. Bramki w tym meczu zdobywali: Sebastian Jacak (dwie), Mateusz Matlęga - dla zwycięzców oraz Błażej Wróbel (dwie) dla pokonanych.