Mniejsze miasta, więcej kibiców na trybunach

09.06.19Utworzono
Stało się. Po 14 latach Pogoń'04 Szczecin opuszcza Futsal Ekstraklasę. W jej miejsce zagra Constract Lubawa - po raz pierwszy w historii.

Mało kto wierzył, że Pogoń'04 będzie w stanie odrobić trzybramkową, a praktycznie czterobramkową stratę z pierwszego meczu (0:3). Zadanie stało się niezwykle trudne w 4 minucie rewanżu, gdy lubawianie objęli prowadzenie. A gdy prowadzili 2:0, 3:1 i 4:2 do przerwy - Pogoń'04 musiała strzelić aż o sześć goli więcej.

W drugiej połowie pojawił się cień nadziei dla szczecinian. Było 5:4, a Constract sprawiał wrażenie, że chce już tylko dowieźć korzystny wynik do końca. Ale Pogoń'04 okazała się bezsilna. I to dosłownie. Gospodarzom zabrakło sił, by powiększyć prowadzenie. A druga czwórka szczecinian nie była w stanie tego zrobić: mogła tylko dać odpocząć zmęczonej, pierwszej. Nic z tego nie wyszło, Constract w końcu doprowadził do remisu, a ostatecznie zasłużenie wygrał.

Gratulacje dla Constractu. Futsal Ekstraklasę opuszczają zespoły z Gdańska i Szczecina - zamiast nich zobaczymy drużyny z Lubawy, Rudy Śląskiej, Gliwic oraz Leszna. Z mniejszych miast, ale z większą liczbą kibiców na trybunach.

Baraże o prawo gry w Futsal Ekstraklasa w przyszłym sezonie: Pogoń'04 Szczecin - Constract Lubawa 6:7 (2:4). Pierwszy mecz - 3:0 dla Constractu.

Tekst: Krzysztof Dziedzic