MOKS ucieka ze strefy spadkowej

23.04.22Utworzono
MOKS Słoneczny Stok Białystok wygrał z Teamem Lębork 5:0, dzięki czemu uciekł po prawie dwóch miesiącach ze strefy spadkowej. Zdecydowanym zawodnikiem meczu był Helver Tachack, który miał udział przy czterech trafieniach białostoczan.

Choć faworytem spotkania wydawali się być gospodarze, przyjezdni z Pomorza długo stawiali opór atakom białostoczan, mimo znacznych osłabień swojego zespołu. Sił starczyło jednak tylko na dziesięć minut. Wtedy piłka trafiła pod nogi Adriana Citki, który z lewej strony wstrzelił piłkę na dalszy słupek, gdzie stał już Helver Tachack, dokładając jedynie zdo futsalówki nogę i dając swojej drużynie cenne prowadzenie.

I kiedy wydawało się, że na przerwę obie drużyny zejdą przy wyniku 1:0, niemalże bliźniaczy wariant zagrał Adrian Citko, zaś w rolę Tachacka wcielił się Piotr Skiepko i mieliśmy 2:0. Taki rezultat pozwalał MOKS-owi uciec ze strefy spadkowej.

Po zmianie stron miejscowi poszli za ciosem, a w 23. minucie po przechwycie Tachacka piłkę w bramce umieścił Krystian Belzyt. O szczęściu w nieszczęściu mógł tu mówić Sergio Monteiro, który gdyby nie gol obejrzałby zapewne drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę.

Na grę w przewadze lęborczanie zdecydowali się na dziesięć minut przed końcem spotkania. Nie mieli jednak wyjścia, bo też chwilę wcześniej solowy kontratak wykończył Tachack, który tym samym miał już udział przy trzech z czterech trafień Słonecznego Stoku. Nie był to jednak ostatni akcent postawiony przez Kolumbijczyka, bowiem ten zdołał jeszcze raz wpisać się na listę strzelców, ustając tym samym wynik spotkania na 5:0.

MOKS Słoneczny Stok wygrał i drugi raz z rzędu dokonał tego bez straty bramki, strzelając jednocześnie swojemu rywalowi pięć goli. Tym samym uciekł on ze strefy spadkowej i awansował na 12. miejsce w ligowej tabeli. Pod kreską znaleźli się zaś gracze Teamu Lębork, którzy przez gorszy bilans bramkowy wylądowali także pod zespołem Red Devils Chojnice.

MOKS SŁONECZNY STOK BIAŁYSTOK – LSSS TEAM LĘBORK 5:0 (2:0)

Bramki: Helver Tachack (10, 30, 40), Piotr Skiepko (19), Krystian Belzyt (23).