• 04.12.2021Sobota 15
  • 04.12.2021Sobota 66
  • 04.12.2021Sobota 43
  • 04.12.2021Sobota 27
  • 05.12.2021Niedziela 52
  • 05.12.2021Niedziela 43
  • 05.12.2021Niedziela 82
  • 05.12.2021Niedziela 31

Oddali serce - i to jest piękne! Coś wspaniałego!

29.01.21Utworzono
/uploads/assets/3007/leszczak8765.png
Późna pora, ale nie ma na co czekać!!! Oddajmy głos bohaterom - reprezentantom Polski, którzy wywalczyli cenny remis 2:2 w starciu z Portugalią w eliminacjach mistrzostw Europy!

Sebastian Leszczak: - Myślę, że byliśmy skazywani na wysoką porażkę przed meczem, ale wiedzieliśmy, że stać nas na korzystny wynik. Takie mecze kształtują i tworzą drużynę. Każdy za każdego oddał serce na parkiecie - i to jest piękne. Teraz wracamy do Polski przygotować się na rewanż, wiemy co nas czeka. Dlatego musimy dać z siebie kolejny raz 100 procent i z wiarą patrzymy na następne starcie z mistrzami Europy.

 

Sebastian Grubalski: - Szanujemy ten remis, lecz czujemy niedosyt. Ale to dobry prognostyk, gdy mamy takie odczucia. Byliśmy super przygotowani do tego meczu. I to nawet nie tylko pod względem fizycznym, także taktycznym. Mieliśmy konkretnie nakreślony plan przez trenera Błażeja Korczyńskiego. Uwierzyliśmy, że realizując te założenia jesteśmy w stanie złapać punkty w meczu z Portugalią. Jestem dumny, że mogę reprezentować nasz kraj. To coś WSPANIAŁEGO!

 

Mikołaj Zastawnik: - Wykonaliśmy dobrą robotę. Szkoda, że nie udało się dowieźć wyniku do końca, ale uważam, że remis z mistrzami Europy na ich terenie jest bardzo dobrym wynikiem. Aczkolwiek czujemy spory niedosyt.

 

Michał Kałuża: - Na pewno szanujemy ten punkt na bardzo ciężkim terenie. Można mówić, że wyrwali nam dwa punkty i odczuwamy lekki niedosyt, ale przed meczem każdy z nas brał remis w ciemno. I zrealizowaliśmy cel minimum na to spotkanie w 100 procentach. Szacunek i słowa uznania dla całej ekipy za dzisiejszą pracę w defensywie, która była kluczem do tego punkciku. Wracamy z Porugali zadowoleni, ale już od jutra myślimy o środowym spotkaniu, które będzie równie ciężkie. Teraz mamy czas na powrót, regenerację, analizę błędów i myślę, że będziemy przygotowani tak samo dobrze, jak dziś, na rewanżowe starcie.

 

Michał Klaus: - Przed meczem byliśmy mocno skoncentrowani, zmobilizowani i pełni wiary że możemy z Portugalii przywieźć zdobycz punktową. Byliśmy bardzo dobrze przygotowani do tego meczu pod względem fizycznym, jak i taktycznym. Na pewno analizy przeciwnika bardzo nam w tym pomogły. Mieliśmy konkretny plan ułożony przez trenera Błażeja Korczyńskiego, a główny nacisk kładliśmy na grę w obronie. Myślę, że podobna gra w meczu w Łodzi, czyli zaangażowanie, poświęcenie i determinacja pozwoli nam osiągnąć korzystny dla nas rezultat.

 

Wypowiedzi zebrali: Łukasz Leski i Krzysztof Dziedzic

 

Zdj. fpf.pt