Oddech ulgi wilanowian

24.04.21Utworzono
Słoneczny Stok Białystok przegrał 2:3 z AZS UW DARKOMP Wilanów w ostatnim sobotnim meczu 30. kolejki STATSCORE Futsal Ekstraklasy. Wilanowianie nadal są nad strefą spadkową, a białostocczanie dołączyli do grona drużyn zagrożonych spadkiem.

W 4 minucie Radosław Marcinkowski (na zdjęciu) po dobitce dał prowadzenie gościom, strzelając siódmego gola w tym sezonie STATSCORE Futsal Ekstraklasy. Ale w 8 minucie gospodarze wymienili pod bramką AZS UW DARKOMP kilka podań i po zagraniu Pawła Aleksandrowicza Michał Osypiuk z bliska wepchnął piłkę do bramki wilanowian.

Oba zespoły miały kolejne sytuacje na gola, ale dobrze radzili sobie bramkarze.

Na początku drugiej połowy bliżsi gola byli goście, lecz zabrakło precyzji i trochę szczęścia (Marcinkowski trafił w słupek). Ale udało się w 29 minucie: prawą stroną przedarł się Przemysław Kępiński - i wykorzystując wyjście bramkarza Słonecznego Stoku podał na środek do Bartosza Przyborka - a ten strzelił do pustej bramki.

W 36 minucie po szybkiej akcji wilanowian piłkę do bramki skierował jeszcze Michał Klaus - i było 3:1 dla gości. Grający trener gospodarzy Adrian Citko poprosił o przerwę - i w 38 minucie Krzysztof Kożuszkiewicz strzelił kontaktowego gola dla Słonecznego Stoku. Na więcej gospodarzy nie było już stać i trzy cenne punkty pojechały do stolicy.

Słoneczny Stok Białystok - AZS UW DARKOMP Wilanów 2:3 (1:1)

Bramki: Osypiuk (8), Kożuszkiewicz (38) - Marcinkowski (4), Przyborek (29), Klaus (36)