Z niecierpliwością oczekujemy na początek sezonu 2018/2019

Oj, będzie się działo

12.10.17Utworzono
/uploads/assets/489/34d978_14c784b5a1b44e8194dc60e2539453ca-mv2.jpg
Przed nami 3. kolejka Futsal Ekstraklasy. Zacznie się w sobotę. Co piszą o swoich meczach kluby na swoich stronach internetowych i Facebooku? Niektóre sporo i bardzo ciekawie.

Za mecz kolejki może uchodzić starcie Gatty Zduńska Wola z Piastem Gliwice. – Pierwszy mecz domowy – reklamuje spotkanie strona FB Gatty. I głosi: – Po 146 dniach do naszego miasta wraca Futsal Ekstraklasa!

 

Jest podany termin meczu, adres hali i informacja, że bilety są po 5 złotych. A także konkretna zapowiedź. Czytamy w niej o rywalu Gatty, Piaście. Autor zwraca uwagę na trenera Klaudiusza Hirscha oraz reprezentacyjnego zawodnika Przemysława Dewuckiego. – Świetnie zgrywa i przytrzymuje piłkę – pisze autor.

 

A co piszą w klubie rywala? - Wiemy jak grać i moim zdaniem, obecnie jedziemy tam w roli faworyta. To Gatta musi udowodnić, że te miejsce z poprzedniego sezonu, to nie przypadek – mówi przed sobotnim meczem Zbigniew Mirga z Piasta. - Uważam, że nie mamy się czego obawiać, w przeciwieństwie do gospodarzy.

 

W drugim sobotnim spotkaniu MOKS Słoneczny Stok Białystok podejmie Solne Miasto Wieliczka. Gospodarze zapraszają i informują, że wstęp jest bezpłatny. Liczą na pierwsze, historyczne zwycięstwo w ekstraklasie. Autor zapowiedzi meczowej, Piotr Rekść, zwraca uwagę że oba zespoły są sąsiadami w tabeli – ale niemal na samym dole tabeli. I że to może być spotkanie o tzw. sześć punktów.

 

W niedzielę Pogoń’04 Szczecin podejmie LEX Kancelarię Słomniki. To będzie ciekawy mecz dla piłkarzy Kancelarii – Kamila Lasika i Adama Jończyka – którzy w poprzednim sezonie grali w Pogoni. A szczególny dla Dominika Soleckiego: nie dość, że poprzednio występował w Pogoni, to jeszcze teraz przyjdzie mu zagrać przeciwko bratu, Oktawianowi Soleckiemu, pełniącemu w szczecińskim klubie funkcję trenera i zawodnika. – Oj, będzie się działo – pisze Adam Wosik na stronie Pogoni’04.

 

Z kolei goście podkreślają, że czeka ich najdalszy wyjazd w sezonie: prawie 700 kilometrów. - Wydaje się, że mecz z Pogonią 04, która najpierw przegrała u siebie z Pniewami, a później wysoko z Rekordem na wyjeździe, będzie bardzo łatwym meczem – mówi trener Kancelarii, Miłosz Kocot. - Jednak jest to taka myśl, której my nie możemy dopuścić do siebie - przestrzega.

 

Clearex Chorzów podejmie AZS Gdańsk. - Nieraz udowodniliśmy, że emocje podczas oglądania naszych meczów są gwarantowane. I tak też z pewnością będzie w niedzielę – zapowiada spotkanie trener Clearexu, Mirosław Miozga. Ciekawe, jak spisze się Maciej Osłowski z AZS, autor aż sześciu goli w poprzednim meczu z Solnym Miastem Wieliczka.

 

A w poniedziałek na deser mecz Red Dragons Pniewy z FC Toruń. Publiczność w Pniewach kocha futsal, więc w hali będzie bardzo gorąco, co wszyscy będą mogli zobaczyć w SportKlubie od godziny 20. - Mecze telewizyjne w Pniewach zawsze obfitują w emocje do ostatnich sekund – zachęca kapitan Smoków, Piotr Błaszyk. - My przystępujemy do tego spotkania podrażnieni ostatnią porażką i będziemy chcieli pokazać, że stać nas na wygraną z bardzo trudnym przeciwnikiem, jednocześnie dziękując naszym fanom za to, że są z nami, że zawsze nam kibicują i wspierają gorącym dopingiem – dokończył Błaszyk na stronie klubowej.

 

Z kolei na stronie FC Toruń zaproszeni goście typują głównie zwycięstwo torunian.

 

Mecz AZS Katowice z Rekordem Bielsko-Biała został przełożony na 25 października.

 

Tekst: Krzysztof Dziedzic