Palma Futsal zwycięzcą Ligi Mistrzów

08.05.23Utworzono
Hiszpańska Palma Futsal w miniony weekend zwyciężyła w futsalowej Lidze Mistrzów. Gospodarze turnieju finałowego w finale pokonali Sporting Lizbona.

To był emocjonujący weekend w hiszpańskiej Majorce. Ostatecznie najważniejsze klubowe trofeum zostało w Hiszpanii, a Palma Futsal, by zdobyć trofeum musiała po drodze pokonać dwie portugalskiej ekipy.

W piątek doszło do dwóch meczów półfinałowych. Na początku Sporting Lizbona pokonał aż 7:1 Anderlecht Bruksela i mógł spoglądać na rywalizację Palmy i Benfiki. Ostatecznie to ekipa z Majorki awansowała do finału głównie dzięki zaliczce z pierwszej połowy.

W meczu o trzecie miejsce Benfica długo prowadziła z Anderlechtem. Belgowie jednak bliscy byli odrobienia strat i ta sztuka prawie im się udała. Ostatecznie to ekipa z Lizbony zwyciężyła 4:3. Z kolei finał przyniósł wiele emocji. Palma Futsal i Benfica w regulaminowych czterdziestu minutach zdobyli po jednej bramce. Do ostatecznych rozstrzygnięć potrzebna była seria rzutów karnych. W niej lepiej radzili sobie zawodnicy Palmy, którzy po raz pierwszy w historii wygrali futsalową Ligę Mistrzów.

Tytuł najlepszej futsalowej drużyny został zatem w Hiszpanii. Przypomnijmy, że przed rokiem trofeum wznosiła FC Barcelona, której zabrakło w najlepszej czwórce.

Bardzo dobry występ w tegorocznej edycji zanotował wcześniej mistrz Polski, Piast Gliwice. Podopieczni Orlando Duarte dotarli do Elite Round, a jedyną porażkę, jaką ponieśli zanotowali w starciu z… Palmą Futsal.