Piast z Red Dragons w finale!

21.04.21Utworzono
Piast Gliwice oraz Red Dragons Pniewy zagrają w finale Pucharu Polski! Ci drudzy dokonali czegoś niezwykłego: zremisowali 4:4, choć na niespełna sześć minut przed końcem przegrywali 0:4!

Piast w meczu w Chorzowie z Clearexem szybko, po golach Rafała Franza w 6 minucie oraz Michała Rabieja w 9. minucie, prowadził 2:0 - a ponieważ w pierwszym spotkaniu w Gliwicach wygrał 4:1, to chorzowianie w tym momencie potrzebowali do szczęścia aż sześciu goli. I praktycznie losy awansu zostały rozstrzygnięte. Ostatecznie Piast zwyciężył 6:3.

- Przyjechaliśmy tu nie tylko awansować, ale także wygrać - mówił po meczu Michał Rabiej z Piasta.

Za to bardzo ciekawe rzeczy działy się w starciu LSSS Team Lębork z Red Dragons Pniewy.

Pniewianie pierwszy mecz wygrali 6:4 i byli faworytem. Jednak beniaminek STATSCORE Futsal Ekstraklasy z Lęborka w 15 minucie objął prowadzenie: po zespołowej akcji gola strzelił Michał Choszcz. W 18 minucie konsternacja w ekipie Red Dragons: Lukas Bonifacio z LSSS Team strzałem między nogami dwóch kadrowiczów - Patryka Hołego oraz bramkarza Łukasza Błaszczyka - podwyższył na 2:0. I w tym momencie Lębork był w finale. A w 20 minucie po akcji Mateusza Madziąga na 3:0 trafił Krzysztof Witkowski.

W 27 minucie na 4:0 po kontrze i podaniu Bonifacio podwyższył Eric Tabares - i w tym momencie pniewianie potrzebowali aż trzech goli do awansu. I strzelili! Nawet cztery.

W 35 minucie po wycofaniu bramkarza trafił Adrian Skrzypek, a w 38 minucie Skrzypek podał przed bramkę do Mateusza Kosteckiego - i zrobiło się 4:2. I jeszcze w tej samej minucie, po bardzo podobnym rozegraniu piłki w przewadze w ataku, Skrzypek znów zagrywał przed bramkę - a Madziąg nieszczęśliwie przeciął piłkę i było 4:3. W 39 minucie goście wyszli z kontrą, Skrzypek zagrał do Kosteckiego i skończyło się 4:4.

Półfinały Pucharu Polski:

Clearex Chorzów - Piast Gliwice 3:6 (0:2)

Bramki: Brocki (22), Wędzony (24), Seget (34) - Franz (6), Rabiej 2 (9, 38), Ixemad (34), Dasaiev 2 (35, 36)

Pierwszy mecz: 4:1 dla Piasta - awans: Piast.

LSSS Team Lębork - Red Dragons Pniewy 4:4 (3:0)

Bramki: Choszcz (15), Bonifacio (18), Witkowski (20), Tabares (27) - Skrzypek (35), Kostecki 2 (38, 39), Madziąg (38-samobójcza)

Pierwszy mecz: 6:4 dla Red Dragons - awans: Red Dragons.

Tekst: Krzysztof Dziedzic