Pięć lat wcześniej...

20.06.22Utworzono
/uploads/assets/4310/bialystok257.jpg
Pięć lat to dużo. W polskim futsalu to też szmat czasu - do takiego wniosku można dojść porównując zestaw par inauguracyjnej kolejki zbliżającego się nowego sezonu do pierwszej kolejki sezonu 2017/2018. Zmiany są, ale... te same nazwiska także.

Co się zmieniło po prawie pięciu latach, a co nie?

 

Pięć lat temu mieliśmy 12 drużyn w ekstraklasie. Teraz mamy 16. Siedem zespołów jest tych samych.

 

Pięć lat temu Słomniczanka Słomniki pokonała w pierwszej kolejce Solne Miasto Wieliczka 5:0. Dziś żadnej z tych drużyn nie ma w ekstraklasie, a gole dla Słomniczanki strzelali m.in. Adam Wędzony, Dominik Solecki i Adam Jonczyk. W nowym sezonie zagrają w ekstraklasie - w trzech innych klubach.

 

Pięć lat temu Krzysztof Elsner strzelił na początek trzy gole - dla FC Toruń.

 

Pięć lat temu na inaugurację występów w ekstraklasie beniaminek, Słoneczny Stok Białystok, zremisował 5:5 z Gattą Zduńska Wola. Trzy bramki dla Słonecznego Stoku zdobył Marcin Firańczyk: w tym w pierwszej i ostatniej minucie.

 

Piast Gliwice pokonał w Gdańsku AZS UG 6:0, a dwa trafienia zaliczył Przemysław Dewucki, dziś zawodnik Clearexu Chorzów.

 

A Clearex przegrał z Rekordem Bielsko-Biała 1:6. Dwa gole strzelił Łukasz Biel, który teraz przeprowadził się z Rekordu do Clearexu.

 

No i mecz kolejki transmitowany był w poniedziałek o 20 w SportKlubie.

 

Tekst: Krzysztof Dziedzic

Zdj. www.bia24.pl