• 30.05.2018 Środa 32
  • 02.06.2018 Sobota 72

Pierwszoligowe odliczanie

04.09.17Utworzono
/uploads/assets/398/55bdaf08-22db-4dea-b56b-af0ce6755833-Piłka darmowa z pixa.jpg
Na tydzień przed startem Futsal Ekstraklasy ruszają rozgrywki na jej zapleczu. Pierwszoligowcom zostało więc niewiele czasu do rozpoczęcia sezonu. Jak więc wyglądają przygotowania drużyn, które w najbliższym sezonie będą walczyć o awans do elity?

Przegląd dotychczasowych poczynań sparingowych rozpoczniemy od Warszawy. Miejscowy AZS swój pierwszy mecz kontrolny rozegrał z Malwee Łódź - przegrał 4:5. Następnie przyszedł czas na towarzyski turniej w Lublinie. Tam stołeczny klub nie poradził sobie najlepiej – zaledwie jeden remis i aż cztery porażki. W ostatnim jak do tej pory rozegranym test meczu warszawiacy również musieli uznać wyższość rywali, bowiem w Nowinach przegrali z miejscowym GKS Ekom Futsal 5:8.

 

Przenosimy się teraz do wspomnianego Lublina. Tam 19-20 sierpnia odbywał się Lublin Futsal Cup. Trzecia edycja tej imprezy była wyjątkowa, bowiem po raz pierwszy w historii przyjechała zagraniczna drużyna (Amatar Brześć). Z pierwszej ligi poza wspomnianą wcześniej warszawską ekipą przybył zespół GKS Ekom Futsal Nowiny, a także obecni byli gospodarze, czyli AZS UMCS Lublin Futsal Team. Miejscowi zawodnicy zajęli w turnieju czwarte miejsce. Lublinianie dwukrotnie wygrywali, a trzykrotnie musieli zasmakować goryczy porażki.

 

GKS Ekom Futsal Nowiny na tym turnieju zanotował dwa remisy. Największą niespodzianką na pewno było urwanie punktów wicemistrzowi Polski, z którym to stosunkowo młody zespół bezbramkowo zremisował. Poza turniejem drużyna ta mierzyła się w towarzyskich meczach z LEX Kancelarią Słomniki i AZS-em Uniwersytet Warszawski. Z pierwszoligowcem co prawda udało im się wygrać 8:5, ale w starciu z beniaminkiem ekstraklasy byli jedynie tłem – porażka 0:14 na pewno nie przynosi chluby.

 

Berland Komprachcice Futsal Team rozpoczął przygotowania od turnieju towarzyskiego, którego był gospodarzem. W Berland Cup miejscowi wygrali dwa spotkania, a jedno przegrali i ostatecznie zajęli drugą lokatę w całych zawodach. W kolejnych tygodniach zawodnicy odnieśli porażkę z AZS UŚ Katowice (1:3), a w dwumeczu z Red Dragons Pniewy raz musieli uznać wyższość rywali (4:7), a raz zaznali smaku zwycięstwa (3:2).

 

Lubawa to kolejny przystanek na naszej przeglądowej mapie. Constract rozegrał wiele sparingów, kilka z ekstraklasowymi drużynami. Za mocny okazał się m.in. FC Toruń, ale za to udało się wygrać z Red Dragons Pniewy. Następnie drużyna odbyła „śląskie tournee”, w którym kolejno przegrała z AZS-em UŚ Katowice, zremisowała z Piastem Gliwice, potem uległa GSF Gliwice, by na koniec pokonać Remedium Pyskowice.

 

Beniaminek z Leszna ma za sobą dwa mecze kontrolne. Na otwarcie przygotowań udało się zremisować 5:5 z Red Dragons Pniewy, ale już z wicemistrzem Polski Gattą Active Zduńska Wola Gl Małolepszy przegrał 3:6.

 

KS Gredar Futsal Team Brzeg brał udział w turnieju rozgrywanym w Komprachcicach, który zdołał wygrać. Pokonani zostali gospodarze, GKS Futsal Tychy, a dodatkowo z AC Gamaspol Jesenik padł remis. Następnie zawodnicy z Brzegu pokonali w sparingu Odrę Opole 2:1. Natomiast w sobotę 2 września w małym turnieju o Puchar Prezydenta Zielonej Góry futsaliści Gredaru Futsal Team pokonali Malwee Łódź, przegrali z AZS UZ i ostatecznie zajęli drugie miejsce.

 

Nie próżnuje także kolejny z beniaminków. GSF Gliwice pierwsze mecze kontrolne rozegrał w połowie sierpnia podczas obozu, który odbywał się w Chojnicach. Na początek udało się zremisować z miejscowym Red Devils Chojnice 6:6, a następnie przyszła porażka z Team Lębork 2:5. W kolejnym tygodniu gliwiczanie zremisowali z Odrą Opole 3:3 i przegrali z Clearexem Chorzów 3:6. 1. września GSF odniósł zwycięstwo nad Constractem Lubawa 4:2, natomiast kolejnego dnia przegrał z FC Toruń 1:5.

 

Pięć sparingów ma za sobą Gwiazda Ruda Śląska, która zeszły sezon zakończyła nieudaną walką o powrót do ekstraklasy. Na pierwszy ogień na początku sierpnia poszła LEX Kancelaria Słomniki. Beniaminek najwyższej klasy rozgrywkowej wyszedł zwycięsko z tej rywalizacji (5:4). W kolejnym pojedynku triumf odnieśli zawodnicy Gwiazdy. Tym razem rywalem był GKS Tychy (2:1). Trzeci sparing to kolejna porażka, tym razem z Clearexem Chorzów (2:5). Kolejnych dwóch test meczach rudzianie także przegrywali. Lepsze okazały się zespoły Piasta Gliwice (4:5) i AZS UŚ Katowice (1:4).

 

Team Lębork sparingi przedsezonowe rozpoczął od wcześniej wspomnianego pojedynku z GSF-em Gliwice, który wygrał 5:2. Następnie przyszedł remis 3:3 z ekstraklasowym AZS-em UG.

 

Teraz zaglądamy do Łodzi, gdzie do startu sezonu przygotowuje się miejscowe Malwee. Klub ten sparingi rozpoczął od starcia z AZS-em UW, które wygrał 5:4. Następnie drużyna wzięła udział w turnieju rozgrywanym w Zielonej Górze. Tam przegrali jednak z Futsal Team Brzeg (4:5) i AZS Uniwersytet Zielonogórski (2:9).

 

Beniaminek z Opola przygotowania rozpoczął od sparingu z drużyną z Orłem Futsal. W Jelczu-Laskowicach padł remis 2:2. Kolejny test mecz, tym razem z GSF-em Gliwice, zakończył się wynikiem 3:3. W trzecim i jak do tej pory ostatnim pojedynku kontrolnym również nie udało się odnieść zwycięstwa. Odra przegrała bowiem z Gredarem Futsal Brzeg.

 

KS Orzeł Futsal Jelcz-Laskowice na pewno może zaliczyć swoje przygotowania do najbardziej udanych. Drużyna ta była bowiem gospodarzem prestiżowego turnieju Futsal Masters, w którym to brała udział m.in. FC Barcelona Lassa. Co prawda w tych zawodach Orzeł okazał się bardzo gościnny, bowiem zajął ostatnią lokatę, jednak możliwość zmierzenia się z uznanymi markami w Europie była na pewno cenną lekcją. Przed turniejem podopieczni Jesusa Garcii Lopeza rozegrali dwa mecze kontrolne – zostali oni pokonani przez Gattę Active Zduńska Wola (4:6), a także zremisowali z Odrą Opole (2:2).

 

Do startu rozgrywek przygotowuje się także spadkowicz z ekstraklasy, czyli Red Devils Chojnice. Drużyna ta w sparingach prezentuje się bardzo dobrze. W pierwszym z nich chojniczanie pokonali FC Toruń 6:5, następnie zremisowali z GSF-em Gliwice 2:2, by w kolejnym pojedynku rozgromić ligowych rywali z Unisławia 12:0. Ostatni z dotychczas rozegranych test- meczów to derby województwa pomorskiego z ekstraklasową drużyną z Gdańska, które zakończyły się zwycięstwem pierwszoligowca (2:0).

 

FC Remedium Hybryd Pyskowice dotychczas mierzyło się z Domus Futsal Club Łabędy. Pierwszoligowiec pewnie zwyciężył w tym pojedynku w stosunku 6:0! Dodatkowo zespół rozegrał sparing z Constractem Lubawa, który przegrał.

 

Tekst: Kamil KAŹMIERCZAK