:::

Pierwszy kroczek zrobiony

27.03.19Utworzono
Bardzo dobrze reprezentacja Polski U-19 rozpoczęła zmagania w turnieju eliminacyjnym do Mistrzostw Europy. Biało – czerwoni pokonali po zaciętym spotkaniu 3:1 gospodarzy, Finlandię. Do szczęśliwego finału pozostały już tylko, albo aż, dwa kroki.

Polacy do przerwy prowadzili 2:0. Wynik otworzył Piotr Matras w dziewiątej minucie, druga bramka została zapisana, po niefortunnej interwencji, bramkarzowi Finów Aleksiowi Pennanenowi, natomiast druga odsłona była już remisowa. Na gol Mateusza Prokopa w 22. minucie gospodarze odpowiedzieli w 29. minucie. Nic więcej nie byli w stanie zrobić.

W drugim meczu, ale pierwszym chronologicznie Kazachstan przegrał z Francją 3:7. Na pierwszych miejscach po premierowym dniu zespoły Francji i Polski. W czwartek mecze: Polska – Kazachstan (16.30) i Finlandia – Francja (19.00)