:::

Pierwszy krok postawiony

10.10.19Utworzono
Od zwycięstwa rozpoczęli start w Lidze Mistrzów futsaliści Rekordu. Bielszczanie wygrali z mistrzem Malty, Luxol St. Andrews 3:1, ale wygrana nie przyszła łatwo. Jutro o 17.30 mecz z mistrzem Rumunii.

Bielszczanie byli faworytem czwartkowego spotkania, ale rywal przed sezonem dokonał kilku wzmocnień i o łatwej przeprawie Rekordziści mogli jedynie pomarzyć. Gracze Andrzeja Szłapy od początku mieli przewagę optyczną, ale przeciwnicy wyprowadzali bardzo groźne kontrataki, a Bartłomiej Nawrat nawet na moment nie mógł stracić czujności. W trzynastej minucie akcja bielszczan przyniosła powodzenie, a na listę strzelców po rzucie rożnym wpisał się Alex Viana. Po tej bramce bielszczanie szukali podwyższenia wyniku, a dogodne okazje mieli również w końcówce pierwszej połowy, gdy to grali z przewagą jednego zawodnika.

Skuteczniejsi byli bielszczanie w drugiej połowie. Najpierw jednak, paradoksalnie po okresie dobrej gry graczy Rekordu, wyrównał mistrz Malty. Bielszczanie wytrzymali trudne chwile, bo rywal miał także okazje na drugiego gola, ale doświadczenie bielszczan w ostatnich dziesięciu minutach wzięło górę. Najpierw trafił Oleksandr Bondar, a ustalił wynik Paweł Budniak. W piątek kolejna przeprawa, tym razem z mistrzem Rumunii.

Rekord Bielsko-Biała - Luxol St. Andrews 3:1 (1:0)